Szukaj

Zbawienny wpływ masażu

Podziel się
Komentarze0

Chociaż okres wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami, większość z nas już teraz marzy o tym, by choć na chwilę pozwolić odetchnąć swemu zmęczonemu ciału. Jednym ze sposobów na odzyskanie równowagi, odprężenie i naładowanie baterii jest masaż.

Zbawienny wpływ masażu

Jego dobroczynny wpływ dostrzegali już starożytni. Jako metodę leczniczą stosowano go w Indiach i Chinach. Znany był także w Grecji. Dziś za sprawą rozwijającej się fizjoterapii i coraz większej popularności centrów spa, masaż przeżywa swój renesans.

Jak to działa?

Technik i rodzajów masażu jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie nawet wymienić. Łączy je natomiast fakt, że usprawniają przepływ krwi i limfy w naczyniach, a także pobudzają układ nerwowy. Dzięki temu mięśnie są lepiej dotlenione, metabolizm przyspiesza, organizm łatwiej usuwa toksyny a skóra staje się jędrniejsza i lepiej odżywiona. Co ciekawe, masaż oddziałuje też na te sfery funkcjonowania organizmu, z którymi wydaje się w ogóle nie mieć związku. Jak się okazuje, usprawnia on m.in. pracę płuc. Co więcej, może także poprawiać trawienie i wspomagać filtracyjną czynność nerek.


Nie bez znaczenia jest również sytuacja i otoczenie, które towarzyszą masażowi. Warto zadbać o to, by warunki były sprzyjające i odpowiadały naszym upodobaniom. Ważne jest więc, by w gabinecie lub pokoju zabieg uzupełniała miła dla ucha muzyka, przyjemny zapach i odpowiednie oświetlenie. Wszystko to pozwoli na chwilę zapomnieć o codziennym stresie, oderwać się od natłoku zajęć i męczących myśli.


Relaks a może zastrzyk energii?

W zależności od rodzaju, masaż może mieć działanie uspokajające lub wręcz przeciwnie, pobudzające. – Dzięki zastosowaniu koktajlu olejków esencjonalnych z rumianku, lawendy i neroli masaż relaksacyjny wprowadzi nas w stan całkowitego wyciszenia i odprężenia – mówi Daniela Stier ze SPA Hotelu Zamek Lubliniec. Jak zastrzyk pozytywnej energii i witalności zadziała natomiast masaż energetyzujący. - Towarzyszące mu naturalne wyciągi z szałwii, róży i jaśminu rozpuszczone w oleju z pestek winogron pobudzą receptory skóry a także pozostawią ją gładką i elastyczną – dodaje ekspertka.

Masaż to doskonałe rozwiązanie, aby rozładować nagromadzony stres i zregenerować siły. Skutecznie odprężenie i dodaje energii. Zabieg może być wykonany zarówno przez profesjonalistę, jak i najbliższą nam osobę – warto pamiętać, aby w obu przypadkach towarzyszył odpowiedni nastrój. Wystrój pomieszczenia, aromatyczne olejki czy świece sprawią, że będzie to niezapomniany rytuał. Jego nieocenione działanie pozwoli cieszyć się nam na nowo z pracy, jak i zwykłych codziennych drobnostek. W oczekiwaniu na zbliżające się wakacje warto zafundować sobie chwilę takiej przyjemności – wyjdzie to z korzyścią nie tylko dla zdrowia, ale i samopoczucia.

Komentarze do: Zbawienny wpływ masażu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz