Szukaj

Muskanie w masażu

Podziel się
Komentarze0

Muskanie jest techniką w masażu, która należy do jednych z przyjemniejszych  sposobów masowania. Przynosi relaksację, a przez delikatny dotyk opuszkami palców powoduje u nas lepsze samopoczucie. Technika ta jest bardzo często wykorzystywana w masażu erotycznym, gdyż jest dobrą formą pobudzenia i działa stymulująco na zmysły.


Muskanie zazwyczaj jest wykonywane opuszkami palców. Dotyk powinien być jak najbardziej delikatny, a nawet prawie niezauważalne. Poprzez takie powabne ruchy jest to jedną z najlżejszych technik oraz najłagodniejszych.

Muskanie jako technikę zaleca się do stosowania po wymasowaniu każdej partii ciała. Jest też dobrym przerywnikiem używanym po bardziej intensywniejszych technikach jak np. uciskanie. Stanowi ona formę rozluźnienia dla ciała oraz zmysłów.

Jak wykonujemy tą technikę?


Muskanie jak już wcześniej było wspomniane wykonujemy końcówkami palców. Ruchy zazwyczaj wykonywane są w dół tak aby dokonać marszczenia ciała. Ruch ten powinien być troszeczkę mocniejszy na początku i bardziej delikatny na końcu. Ma to stanowić swoistą melodie palców na ciele....tak jakby ktoś chciał coś narysować ba danych partiach ciała. Przy bardziej wrażliwych miejscach jak stopa muskanie powinno być bardziej mocniejsze tak aby nie wywoływać łaskotania i dekoncentracji osoby masowanej.


Muskanie nie tylko poprawia samopoczucie, ale również sprawia, że nasz umysł łączy się z ciałem. Technika ta powoduje usunięcia napięcia przez użycie palców. Kiedy stosujemy muskanie w masażu erotycznym sprawiamy, że ciało naszego partnera doprowadzane jest do pobudzenia a apetyt na igraszki łóżkowe na pewno się zwiększa. Dlatego technika ta nie powinna być pominięta w masażu, a w szczególności w masażu erotycznym.


Zobacz również:

Techniki masażu
Rozgrzewka przed masażem
Skręcanie jako technika masażu
Ugniatanie - techniki masażu
Głaskanie jako jedna z technik masażu
Ruch ciągnięcia w masażu
Ściskanie w masażu
Techniki masażu - otwieranie
Zataczanie kręgów jedną z technik masowania
Uciskanie w masażu
Masaż techniką grabienia

Komentarze do: Muskanie w masażu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz