Szukaj

Masaż kamieniami

Podziel się
Komentarze0

Masaże, do których przeprowadzenia używano kamieni, znane były już w starożytności. Jest to metoda starsza niż akupunktura. Do masażu używa się zarówno zimnych jak i ciepłych kamieni.

Masaż kamieniami

Metoda opiera się na teorii przepływu energii w naszym ciele, która narodziła się na Wschodzie, wraz z rozwijającą się tam jogą. Tamtejsi mędrcy opracowali mapę punktów energetycznych znajdujących się w ciele człowieka, które są nazywane czakrami/ćakrami. Masaż kamieniami ma za zadanie owe punkty pobudzić. Dodatkowo masaż kamieniami relaksuje i regeneruje całe ciało i umysł, poprawia krążenie i metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn, ułatwia oddychanie skóry, pomaga w walce z cellulitem.

Czakry

Zgodnie z układem czakr w naszym ciele, od czubka głowy po lędźwie układa się rozgrzane kamienie, które mają za zadanie uwolnić energię znajdująca się w czakrach. Wyróżniamy 7 czakr, z których każda odpowiada za coś innego:

  • Muladhara (u podstawy kręgosłupa) – odpowiada za instynkt, przetrwanie i bezpieczeństwo
  • Swadhiszthana (3 cm poniżej pępka) – odpowiada za emocje, twórczość
  • Manipura (nieco powyżej pępka) – odpowiada za funkcje mentalne, moc, kontrolę, ambicje, karierę
  • Anahata (na wysokości płuc) – odpowiada za poświęcenie, miłość, współczucie, uzdrawianie
  • Wiśuddha (pod kością grdyki) – odpowiada za mowę i samoekspresję
  • Adźńa (nieco nad brwiami) – odpowiada za intuicję, analizę, percepcję pozazmysłową
  • Sahasrara (czubek głowy) – odpowiada za myślenie całościowe, funkcje paranormalne

Rodzaje kamieni używanych do masażu

Najpopularniejszymi kamieniami używanymi do masażu są kamienie bazaltowe (tzw. wulkaniczne) , które się podgrzewa oraz biały marmur, który się chłodzi przed wykonaniem masażu. Innymi, mniej popularnymi kamieniami stosowanymi w masażu są: skaleniowiec, czarny granit, rubin, cytryn, szmaragd, akwamaryn, szafir, ametyst, jaspis, kryształ górski.

Dla kogo?

Masaż kamieniami wskazany jest dla osób potrzebujących wyciszenia, relaksu, odprężenia. Przeciwwskazania dotyczą kobiet w ciąży, osób z niewydolnością serca, zaburzeniami czucia, ze stanami nowotworowymi i gorączkowymi.

Aleksandra Duda

Komentarze do: Masaż kamieniami

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz