Szukaj

Masaż tantryczny

Podziel się
Komentarze0

Masaż tantryczny nie różni się mocno w swoich celach od masażu terapeutycznego - jego zadaniem jest rozwiązaanie problemów, które pojawił się w ciele. Masaż ten eliminuje wstyd i dostarcza niespotykanej przyjemności. Uwrażliwia ciało na bodźce, dzięki czemu uczymy się na nie swobodnie reagować. Masaż ma również działanie antydepresyjne, zwalcza napięcie i zmniejsza ciśnienie krwi.

Masaż tantryczny

Czym jest tantra?

Tantra powstawała przez tysiące lat w celu znalezienia różnych metod podnoszenia energii życiowej. Jest starożytną nauką o życiu. Kojarzy się głównie z rozwiązłą seksualnością

Wykonanie masażu tantrycznego

Tego typu masaż łączy ze sobą elementy głaskające i uciskowe. Obszary naszego ciała, które są poddawane masażowi, to nie tylko strefy intymne, ale również takie partie ciała jak na przykład wewnętrzna strona ud, szyja, uszy, plecy, piersi, brzuch. Masaż można urozmaicić w dodatkowe doznania, smakowe lub zapachowe.

Cel masażu tantrycznego

Głównym celem masażu tantrycznego jest nadanie odczucia tantry, czyli pracy z energią, relaksacją, duchowością. Pierwszy poziom poszerza energię seksualną do poziomu serca. Drugim poziom to przeniesienie energii seksualnej do mózgu, do naszej świadomości. Następnym poziomem jest przeniesienie energii seksualnej na całe ciało, następnie zamiana ciała fizycznego w energetyczne.

Masaż tantryczny jest również drogą do rozwoju osobistego. Ten rozwój czerpie się z energii seksualnej, ale przede wszystkim jest to praca nad emocjami, praca nad zdolnością kochania, nawiązywania kontaktu z duchowością.

Masaż tantryczny może poprawić relacje partnerskie. Natomiast jeżeli masaż nie jest wykonywany przez partnera, wówczas musimy mieć duże zaufanie do osoby wykonującej masaż.

Katarzyna Krzysica

Komentarze do: Masaż tantryczny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz