Szukaj

Joga dla leniwych - tradycyjny masaż tajski

Podziel się
Komentarze0

Zdrowie jest jedną z najważniejszych i najcenniejszych wartości. O dobrej formie świadczy m.in. prawidłowa postawa, promienna skóra oraz pełnia energii do działania. Żyjąc w mieście, w codziennym pośpiechu i natłoku obowiązków, coraz ciężej zachować właściwą kondycję i witalność. Idealnym sposobem na odzyskanie wewnętrznej równowagi są wyjątkowe zabiegi, oparte na technikach tradycyjnego masażu tajskiego.Magiczne słowa Nuat Boran, oznaczające tradycyjny masaż tajski, wyzwalają uczucie tęsknoty za odpoczynkiem i relaksem. Już teraz każdy może odzyskać harmonię i poprawić swoją kondycję, bez konieczności wyjazdu na wakacje, w samym centrum Wrocławia. „Charakterystyczne dla naszych zabiegów jest układanie ciała osoby masowanej w wybranych pozycjach zapożyczonych z jogi, stąd masaż ten często nazywany jest „jogą dla leniwych”. Wykorzystujemy również elementy akupresury i refleksologii, co sprzyja redukcji napięcia, przywraca naszemu ciału elastyczność i w rezultacie zapewnia szybki przyrost sił witalnych” – mówi Monika Możdżeń, z Centrum Terapii Chaiyo we Wrocławiu.

Unikalne połączenie wielowiekowych metod leczniczych znacząco poprawia kondycję nie tylko fizyczną, ale również emocjonalną i intelektualną. Co ważne - masaż tajski przyśpiesza przemianę materii, stymuluje krążenie krwi i limfy, wzmacniając tym samym cały układ odpornościowy. Wyjątkowo piękny zapach olejków m.in. z lawendy, palisandru, jaśminu oraz aromatycznych ziół - trawy cytrynowej, czy cynamonowca, których dobroczynne działanie wykorzystywane jest w zabiegach Chaiyo, wprowadza we wszechogarniający relaks. Orientalny wystrój wnętrza oraz nastrojowa muzyka pozwalają zaznać atmosfery błogiego spokoju i odprężenia.


Masaż tajski jest doskonałą terapią dla wszystkich - tych, którzy pragną się po prostu zrelaksować i oderwać od codziennych obowiązków, ale również osób aktywnie uprawiających sport, ludzi starszych, czy młodych matek, które chcą szybko wrócić do formy sprzed ciąży.

„Regularne zabiegi pozwalają złagodzić dolegliwości narastające wraz z wiekiem, a w przypadku aktywnych sportowców - ograniczają możliwość wystąpienia kontuzji. Każda osoba aktywnie uprawiająca sport z pewnością doceni masaż powysiłkowy, dzięki któremu czas regeneracji mięśni zostaje skrócony do minimum” – dodaje Monika Możdżeń, z Centrum Terapii Chaiyo. Młodym mamom Chaiyo proponuje z kolei wyjątkową terapię pociążową, opartą na specjalnie dobranych zabiegach relaksująco - wyszczuplających. Masaż, z zastosowaniem ciepłych kompresów ziołowych i balsamu kamforowo - eukaliptusowego, umożliwia ujędrnienie i wyszczuplenie całego ciała w atmosferze relaksu i wyciszenia.

Masaż tajski jest integralną częścią kultury i tradycji Tajów. Według legendy wiedza, która stanowi jego podstawę pochodzi z czasów, kiedy żył sam Budda. Płaskorzeźby przedstawiające te techniki pracy z ciałem można po dziś dzień podziwiać w słynnym, pochodzącym z XII wieku, kompleksie świątynnym Angkor, na terenie obecnej Kambodży, a także w świątyni Wat Pho w Bangkoku, gdzie wiedzę i umiejętności zdobywały pracujące w Chaiyo terapeutki.  Na początku XX wieku cała dostępna wówczas wiedza na temat masażu tajskiego została zebrana i uznana za oficjalną Tajską Medycynę Królewską.

Więcej na: www.tajskimasaz.pl

Komentarze do: Joga dla leniwych - tradycyjny masaż tajski

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz