Szukaj

Olejki do masażu

Podziel się
Komentarze0

Olejki stanowią ważny element  bez , którego masaż nie byłby kompletny.  Pomagają one w odpowiednim jego wykonaniu. Dzięki nim nasze dłonie mogą się swobodniej przesuwać po ciele. Dodatkowo ich zapach może pobudzać zmysły i powodować zrelaksowanie. Niektórzy jednak nie lubią olejków i wolą wykorzystywać balsamy lub talki.Żeby nasz masaż był profesjonalny ważny jest odpowiedni dobór olejków i ich wcześniejsze przygotowanie. Najlepszy wybór stanowią oleje roślinne lub arachidowe. Oleje mineralne są gorzej wchłaniane przez skórę, dlatego odradza się ich stosowanie.  Zawierają je m.in. avocado, pestki dyni, olejki jojoba, kiełki pszenicy.  Pomimo niezbyt dobrych ich właściwości mogą stanowić dodatek olejków bazowych.

Najpopularniejszymi olejkami jakie mogą być używane do masażu są olejki  z pestek winogron lub migdałów. Produkowane są  one przez gruczoły roślinne znajdujące się w liściach, korzeniach czy  w kwiatach.  Olejki, które są bezpośrednio produkowane z roślin są bardzo mocne i mogą wywoływać podrażnienie skórne, dlatego powinny być one rozpuszczane. Należy zachować szczególną uwagę na okolicę oczu, żeby ich nie podrażnić.


Olejki możemy podzielić na ich stopień lotności, czyli jak szybko są one wchłaniane przez nasz organizm i zmysły.

-Nuta górna - są to rodzaje olejków, które szybko wpływają nasz umysł. Maja one działanie podnoszące na duchu.


-Nuta środkowa - są to olejki wspomagające funkcję ciała oraz pracę narządów.

-Nuty podstawowe - są to olejki działające uspokajająco.

Mieszając olejki można uzyskać niepowtarzalne właściwości olejków. Zazwyczaj miesza się 2 do 4 olejków.   Trwa to zazwyczaj około 30 minut. Zastosowanie olejków w masażu jest swoista aromaterapią. Dzięki temu można kreować nastroje osoby masowanej, pobudzać jej zmysły, stymulować i relaksować. Olejki mogą również się okazać dobre w zwalczaniu drobnych dolegliwości jak np. bóle mięśniowe, podrażnienie skóry czy zatkane zatoki. Dodatkową zaletą olejków jest to, że samoistnie wchłaniają się w skórę odpowiednią ja nawilżając. Pamiętajmy jednak, że olejek nalewamy na ręce nigdy bezpośrednio na ciało osoby masowanej.

Oczywiście każdy sam ustala czy chce zastosować olejki do masażu.  Nie każdy lubi ich zapach . Należy pamiętać, iż powonienie jest jedną z najwrażliwszych funkcji mózgu. Dlatego uważnie trzeba dobierać  zapachy olejków zwracając uwagę na preferencję osoby masowanej.  Jeżeli ktoś nie lubi jakiegoś zapachu nie należy go używać bo masaż może nie spełnić wtedy swojej funkcji. Trzeba także oszczędnie stosować olejki. Należy brać taką ilość jaka jest wystarczająca na ciało osoby masowanej.

Zawsze wcześniej przygotujmy sobie odpowiednią mieszaninę olejków, aby mieć ją pod ręką. Nie wiadomo kiedy może się ona przydać.

Czytaj więcej:

Rodzaje olejkow i ich zastosowanie w masażu

Komentarze do: Olejki do masażu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz