Szukaj

Uciskanie w masażu

Podziel się
Komentarze0

Uciskanie w masażu jest techniką ukierunkowaną na wykorzystanie palców do masowania ciała. Jest dobrą metodą leczniczą, którą możesz stosować sam w czasie np. bólu głowy. Ucisk jest rodzajem masażu, która już od dawna była wykorzystywana przez laików i masażystów. Prowadzi on nie tylko do relaksacji, ale również do pobudzenia całego organizmu.Uciskanie jest uważane za dobra formę, która może pomóc w zwalczaniu niektórych chorób poprzez nacisk na odpowiednie elementy naszego ciała. Aktywność rąk, która jest stosowana w czasie takiego rodzaju masowania wpływa nie tylko na masowanego ale również na osobę wykonująca masaż. Ucisk pobudza krążenie krwi w opuszkach  palców, które głównie są wykorzystywane w tej metodzie.

Jak wykonujemy tą technikę?

Uciskanie jak już wcześniej było wspomniane jest wykonywane czubkiem kciuka. Kciuki mogą wykonywać ucisk:

-naprzemiennie,
-pojedynczo,
-lub ułożony jeden na drugim

Taki ucisk powinien być robiony zawsze pionowo w dół a nie do przodu aby nie męczyć palców. Takie uciskanie jest stosowane do uwalniania napięci a z mięśni . Raczej wykonuje się to na małych obszarach ciała niż na większych partiach. Szczególnie tam gdzie ciało jest bardziej wrażliwe i nie można stosować innej techniki jak np. ugniatanie czy ścianie. Można również wspomóc się innymi palcami jak serdeczny czy środkowy.  Ruchy takie mogą być głębokie i wykonywane wolno tak, aby był on skierowany precyzyjnie w określony punkt.


Nacisk pozwala na ogólne rozluźnienie mięśni oraz całego organizmu oraz na pozbycie się miejscowego bólu. Nie powinno stosować się zbyt mocnego uciskania czy uderzania palcami w mięśnie osoby masowanej by nie sprawić jej bólu. Uciskanie jest dobra metoda na zwalczanie np. bólów głowy czy kobiecych bólów menstruacyjnych.

Zobacz również:

Techniki masażu
Rozgrzewka przed masażem
Skręcanie jako technika masażu
Ugniatanie - techniki masażu
Głaskanie jako jedna z technik masażu
Ruch ciągnięcia w masażu
Ściskanie w masażu
Techniki masażu - otwieranie
Zataczanie kręgów jedną z technik masowania
Muskanie w masażu
Masaż techniką grabienia

Komentarze do: Uciskanie w masażu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz