Szukaj

Najlepsza pora na masaż

Podziel się
Komentarze0

Czy kiedy kol wiek zastanawiałeś się jaka jest najlepsza pora na masaż? W jakim momencie wybrać się do masażysty lub kiedy samemu poeksperymentować na ciele bliskiej osoby? Pewnie nie raz nurtowały Cię takie pytania. Dlatego postaramy się zastanowić nad ich odpowiedzią.


Nie ma określonej pory, która byłaby odpowiednia do wykonania masażu. Oczywiście ,wszystko to zależy od techniki masażu jakiej będziesz używał. Dla niektórych odpowiednią pora jest rano, dla innych wieczór.  Zresztą, aby masować niektóre partie ciała nie musimy się odpowiednio przygotowywać.

Jeżeli odczuwamy zmęczenie i np. boli nasz szyja w każdej chwili możemy poprosić kogoś, aby nas pomasował dla rozluźnienia napiętych mięśni. Do bardziej efektywnego masażu trzeba jednak się przygotować.  Najlepiej udać się do masażysty kiedy jesteś spięty, dolega ci jakiś ból lub gdy po prostu masz na to ochotę. To ty wybierasz porę dnia dla ciebie odpowiednią.
Istnieje oczywiście kilka porad, co do pory wykonywania masażu. Oto kilka z nich:

1.    Unikaj masażu po obfity posiłku , gdyż w trakcie masowania możesz mieć nieprzyjemne odczucie,
2.    Nie powinno się pić alkoholu przed masażem lub zaraz po nim, gdyż może przyspieszyć to proces absorpcji i sprawić, ze będziesz czuł się niedobrze,
3.    Należy zaplanować czas masażu (np. 30 minut), aby nie był on wykonywany w pośpiechu.
4.    Przed pracą długi masaż jest nie wskazany, gdyż powoduje rozkojarzenie,
5.    Nie powinno się masować zbyt późno w nocy, ponieważ działa to pobudzająco i na pewno nie pozwoli wam to szybciej zasnąć. Chyba, że o pobudzenie wam chodzi….szczególnie partnera, z którym chcecie spędzić upojną noc. />


Jest to kilka porad, które warto zapamiętać, aby wasz masaż był idealny. Trzeba, również pamiętać o potrzebach osoby, którą masujecie lub o swoich gdy jesteście masowani. Należy wcześniej uprzedzić czego oczekujecie od masażu i wybrać odpowiednia formę oraz godzinę.

Komentarze do: Najlepsza pora na masaż

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz