Szukaj

Bańka chińska - masaż, efekty, przeciwskazania

Podziel się
Komentarze0

W kosmetologii oraz w lecznictwie coraz bardziej popularny staje się masaż bańką chińską. Przynosi on szybkie i skuteczne efekty. Taki masaż można również wykonać samodzielnie w domu, a bańki dostępne są w aptece.

Bańka chińska - masaż, efekty, przeciwskazania

Pewnie każdy pamięta tradycyjne, szklane bańki stawiane na plecach przez nasze babcie podczas choroby. Obecnie dostępne są bańki chińskie, które są wykonane najczęściej z gumowego i elastycznego tworzywa. Sposób wykonania masażu bańką chińską przypomina stawianie tych tradycyjnych baniek przez nasze babcie. Mają one okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, aby mogły łatwo zassać się na skórze i można je stosować w różnych miejscach na ciele.

Na czym polega masaż bańką chińską?

Działanie bańki chińskiej opiera się na podciśnieniu i polega na zasysaniu skóry. Podciśnienie powstaje w bańce, gdy zostaje z niej usunięte powietrze i jest mocno przyciskana do skóry, a tkanki i fałdy skóry zostają zassane do wnętrza bańki. Wtedy osoba masująca wykonuje długie pociągnięcia na skórze, ale też mogą to być delikatne koliste ruchy.

Przed przystąpieniem do zabiegu skórę należy umyć wodą i mydłem, a potem posmarować oliwką, co pozwoli łatwiej przesuwać bańki. Taki masaż trwa od 15 do 30 minut i należy go wykonywać 2 – 3 razy w tygodniu. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, najlepiej przeprowadzić serię 10 – 12 zabiegów, ale nie rzadziej niż co 3 dni. Podczas masażu może pojawić się zaczerwienienie lub mogą powstać wybroczyny, które wchłoną się w ciągu kilku dni.

Kiedy można wykonać masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską stosuje się, np. w walce z cellulitem, ale też jako drenaż limfatyczny. Taki masaż można również zastosować, aby zmniejszyć widoczność rozstępów, zredukować tłuszcz na brzuchu i odpowiedni będzie też przy likwidacji bólów kręgosłupa, dolegliwościach mięśniowych, przy zaburzeniach krążenia, urazach i stanach zapalnych. Masaż ten stosuje się także w celu wymodelowania sylwetki.

Przeciwwskazania do masażu bańką chińską

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu bańkami chińskimi są m.in. żylaki, stany zapalne skóry, choroby skóry, ale też siniaki, obrzęki, zadrapania, otarcia naskórka oraz skłonności do wylewów podskórnych. Kolejnymi przeciwwskazaniami są gorączka, miesiączka, ciąża, a także niewydolność krążenia, zaburzenia krzepliwości krwi, cera naczyniowa.

Masaż jest także nieodpowiedni dla osób z wadami i chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym, chorobami nowotworowymi oraz zakaźnymi, padaczką, stwardnieniem rozsianym w okresie nowego rzutu choroby.

Przeciwwskazaniami są także popękane lub rozszerzone naczynia krwionośne, przerwanie ciągłości skóry. Masażu nie wykonuje się również u osób, które są powyżej 80. roku życia, a także u osób z zespołem odstawienia alkoholu lub narkotyków.

Przed przystąpieniem do masażu można skonsultować się z lekarzem, czy jakaś choroba lub dolegliwość nie jest przeciwwskazaniem do masażu bańkami chińskimi.

Efekty masażu bańką chińską

Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi, przyspiesza przemianę materii i proces spalania tłuszczu. Po masażu skóra staje się elastyczna, wygładzona jędrna i wygląda na zdrowszą, a także polepsza się ogólny stan zdrowia. Taki masaż zwalcza cellulit, a także przyczynia się do usuwania z organizmu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Poza tym masaż ten relaksuje, uspokaja i wprawia w dobry nastrój.

Banki chińskie mają wiele zalet i są łatwe w użyciu. Masaż bańką chińską można wykonywać również samodzielnie w domu. Zestaw baniek można kupić w aptece, składa się on z czterech baniek i nie są one drogie.

Autor: Ilona Górecka

Komentarze do: Bańka chińska - masaż, efekty, przeciwskazania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz