Szukaj

Masaż ayurvedyjski - recepta na stres

Podziel się
Komentarze0

Masaż ayurvedyjski, wywodzący się z Indii, dzięki zastosowaniu precyzyjnego, zdecydowanego lecz delikatnego dotyku oraz aromatycznych, naturalnych olejków sprawia, że odzyskujemy witalność i równowagę na wszystkich poziomach istoty ludzkiej: fizycznej, psychicznej i energetycznej. Relaksuje, regeneruje, poprawia krążenie i oczyszcza organizm z toksyn. Nie dziwi zatem fakt, ze coraz więcej osób korzysta z jego dobrodziejstw.Ayurveda (ayur - życie, zdrowie; veda - wiedza, nauka) jest najstarszym systemem medycyny naturalnej i narodziła się w Indiach ponad 5000 tys. lat temu. Zajmuje się zdrowiem fizycznym, psychicznym i energetycznym. Masaż ayurvedyjski pomaga zachować harmonię pomiędzy tymi trzema wymiarami istnienia. Jest zabiegiem głęboko relaksującym, oczyszczającym i energetyzującym. Pomaga zredukować stres, poprawia krążenie, doskonale nadaje się dla osób skarżących się na napięcie oraz bóle mięśni i stawów. W zależności od zastosowania technik masowania, nacisku i rodzaju olejków, wpływa na układ mięśniowy, kostny, limfatyczny, trawienny i somatyczno-emocjonalny.

Sposób masażu, dobór olejów i esencji aromatycznych zależy od konstrukcji psychofizycznej osoby według diagnozy z punktu widzenia ayurvedy - wyjaśnia Jolanta Lenart, masażystka ayurvedyjska z Centrum Yoga Shakti w Łodzi, które oferuje kilka rodzajów masażu ayurvedyjskiego. Najbardziej unikatowym jest całościowy masaż ciała ciepłym olejem. Można również zastosować zabieg z elementami stretchingu i częściowym masażem ciepłym olejem, bądź masaż ciepłymi stemplami z naturalnych składników, polegający na delikatnym ucisku punktów na całym ciele zwanych marmami. Dla potrzeb kompleksowej terapii zaleca się stosowanie wszystkich rodzajów masaży, ponieważ każdy z nich ma odmienne działanie terapeutyczne.


Masaże ayurvedyjskie wykonywane są na macie, przy delikatniej muzyce i świecach. Trwają od 1,5 do 2 godzin. Cena masażu od 120 zł do 170 zł. Masaż ayurvedyjski, to zdrowie, relaks, rozwój i piękno.

*Centrum Yoga Shakti: masaż ayurvedyjski, yoga, terapie samorozwoju.

Centrum Yoga Shakti prowadzi Jolanta Lenart: psycholog, somatoterapeutka, masazystka ayurvedyjska, coach yogi integralnej. Po ukończeniu psychologii na Uniwersytecie Łódzkim i somatoterapii w Ecolle Europeenne de Psychoterapie Socio et Somato-Analytique w Strasburgu, wieloletnie poszukiwania doprowadziły ją do Yogina Jivana Vismay. Aktualnie jako studentka Formacion de Coach Centro Shri Vivek w Barcelonie pogłębia wiedzę i doświadczenie w ayurwedzie, yodze, kundalini, tantrze i medytacji. Forma życia, którą podąża jest łączeniem kultury i formy życia zachodu z kulturą i formą życia wschodu.

Komentarze do: Masaż ayurvedyjski - recepta na stres

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz