Szukaj

Zataczanie kręgów jedną z technik masowania

Podziel się
Komentarze0

Dobry masaż wymaga dobrego przemyślenia i przygotowania. Istnieje wiele technik, które możemy użyć podczas wykonywania masażu. Ważne jest wypróbowanie kilku ruchów na sobie a potem możemy zabierać się do masowania. Zataczanie kręgów jest jedną z technik masażu bez, której na nie mógłby się on obejść.


Jak zataczać kręgi?

Zataczanie kręgów jest miękkim ruchem polegającym na wykonywaniu okręgów na całym ciele. W tej technice ważne jest ułożenie dłoni oraz ich nacisk na ciało. Dłonie powinny być ułożone płasko na skórze a ich docisk dostosowany do masowanych elementów ciała.

Kręgi zataczamy obiema rekami w  naprzemiennych kierunkach. Można też ułożyć jedną dłoń na drugą wykonując te same ruchy. Ten drugi sposób ułożenia dłoni jest bardzo dobry do głębszego rozluźnienia np. kości krzyżowej, wszelkich bólów pleców.  Wtedy można użyć mocnego docisku podczas zataczanie kręgów.

W przypadku chęci wykonania bardziej relaksacyjnego masażu docisk powinien być lżejszy i delikatniejszy, dotyczy to takich partii jak np. brzuch. Często technika zataczanie kręgów jest wykorzystywana w masażu erotycznym, gdyż pomaga zrelaksować ciało i pobudzić wyobraźnie partnera w zależności od miejsca masowania.

Technika ta jest dobra metodą stosowaną po wykonaniu ugniatania. Pozwala ona uwolnić napięcie mięśni oraz zmniejszenie efektu bardziej intensywnej techniki używanej wcześniej. Zataczanie kręgów może być alternatywną techniką do ciągnięcia. Należy pamiętać o wcześniejszym zapoznaniu się ze stanem zdrowia osoby masowanej by uniknąć spowodowania niechcianego bólu.


Ruch ten daje, również możliwość odpoczynku dłonią masażysty. Nadaje on miękkości masażowi  oraz poczucie całkowitego zrelaksowania.


Zobacz również:

Techniki masażu
Rozgrzewka przed masażem
Skręcanie jako technika masażu
Ugniatanie - techniki masażu
Głaskanie jako jedna z technik masażu
Ruch ciągnięcia w masażu
Ściskanie w masażu
Techniki masażu - otwieranie
Uciskanie w masażu
Uciskanie w masażu
Muskanie w masażu
Masaż techniką grabienia

Komentarze do: Zataczanie kręgów jedną z technik masowania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz