Szukaj

Masaż bańką chińską

Podziel się
Komentarze0

Cellulit to prawdziwa zmora wszystkich kobiet. I wbrew pozorom, nie tylko tych otyłych. Naukowcy twierdzą, że przyczyną pojawienia się pomarańczowej skórki jest nadmiar estrogenów. Są przeróżne peelingi, kremy, żele, preparaty, jednak ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Przełomem wśród zabiegów antycellulitowych stał się masaż bańką chińską.

Masaż bańką chińską

Co to jest bańka chińska?

Bańka chińska, na zasadzie działania bańki próżniowej, wsysa powietrze pod ciśnieniem. Ma zaokrąglone brzegi, które perfekcyjnie dostosowują się do skóry, zasysając wybrane fragmenty ciała. Dzięki czemu intensywnie masuje tkankę podskórną, na której pojawia się skórka pomarańczowa. Na rynku dostępne są bańki gumowe, szklane bądź bambusowe.

Właściwości

Bańka chińska jest szeroko stosowana w kosmetologii i medycynie. Nie tylko usuwa cellulit, redukuje tłuszcz z brzucha, przyczynia się do zmniejszenia rozstępów czy pomaga w walce z trądzikiem. Pozytywnie wpływa na krążenie, bóle kręgosłupa oraz dolegliwości płucne i mięśniowe. Co więcej, leczy stawy oraz nerwobóle, w tym także migreny.

Technika masażu bańką chińską

Masaż bańką chińską w medycynie ludowej wykorzystywany był do leczenia przeziębień. Obecnie stosuje się go głównie w walce z cellulitem. Prawidłowy masaż powinien trwać ok. 15-20 minut. Aby zabieg przyniósł widoczne efekty, należy go powtarzać średnio co 2, 3 dni. Najpierw należy natłuścić masowane miejsca. Specjaliście polecają oliwki, szczególnie z dodatkiem kofeiny, alg morskich czy zielonej herbaty, gdyż mają one właściwości antycellulitowe.

Następnie trzeba podgrzać bańkę, zanurzając ją w całości w gorącej wodzie (ok. 40 stopni). Rozgrzaną kulkę należy przyssać w wybranym miejscu na ciele i powoli przesuwać najpierw z góry na dół, następnie ruchami okrężnymi, a w ostatnim etapie masażu, stosując ruchy ósemkowe.

Początkowo skóra może być zaczerwieniona, ponieważ masaż jest bolesny. Zdarzają się nawet siniaki. Jednak plusy takiego zabiegu zdecydowanie przeważają. Masaż bańką chińską wpływa na przemianę materii, przyspiesza krążenie krwi, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit.

Przeciwskazania do masażu bańką chińską

Niewskazany dla osób z tendencją do pękających naczynek, żylaków czy zaburzeniem krzepliwości krwi. Również kobiety będące w ciąży oraz w fazie miesiączki nie mogą stosować masażu.

Beata Marcinowska

Komentarze do: Masaż bańką chińską

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz