Szukaj

Masaż - kto może z niego korzystać?

Podziel się
Komentarze0

Masaż jest formą relaksu, która stymuluje nasz organizm do odpowiedniej pracy. Wpływa ona na nasze mięśnie powodując rozluźnienie jak i na układ krwionośny, również poprawiając jego pracę. Wszystko to sprawia, że nasz skóra jest ładniejsza, lepiej nam się oddycha i przede wszystkim czujemy się świetnie.


Dla kogo jest masaż?

Większość ludzi myśli, że masaż jest dobrą techniką kiedy coś nam dolega i tylko specjaliści mogą się jej podjąć. Jednak jest to nie prawda!  Każdy może być masowany i zarówno być masażystą. Oczywiście istnieją ludzie bardziej obdarzeni wyczuciem, co w masażu jest istotne. Jednak to nie eliminuje nikogo, do tego, aby się techniki masażu nauczyć.

Pierwsza i ważna zasada, którą należy sobie zapamiętać jest taka: KAŻDY MOŻE BYĆ MASOWANY BEZ WZGLĘDU NA WIEK I MOŻLIWOŚCI FIZYCZNE.


Od dawien dawna wiedziano, że dotyk jest formą, którą potrzebuje każdy i która już od dzieciństwa wpływa na nasz rozwój. Naukowcy potwierdzają, że brak dotyku wpływa niekorzystnie zarówno na psychikę jak i cały organizm. Dotyk jest bardzo ważny, gdyż wzbudza w nas poczucie tego, ż jesteśmy potrzebni. Pomaga on również w budowie swojej tożsamości oraz własnej wartości.


Masaż jest dobrą formą, która sprawi, że w obojętnym świecie znajdziemy trochę czułości. Oddziałuje on nie tylko na nasze zmysły, ale również na podświadomość. Zapewni on równowagę całego ciała i pozwala na utrzymanie fizycznego kontaktu z inną osobą, co daje również poczucie bezpieczeństwa.Tak więc masaż jest dla wszystkich. Sportowcy często wykorzystują go przed treningami jako środek rozgrzewki czy po treningach jako formę relaksacji. Inni stosują go jako formę rekonwalescencji po urazach czy pomagają sobie rozładować ból pleców, ramion.

Kobiety chcąc być piękne i poprawić koloryt skóry, również mogą do tego zastosować masaż. Panie mogą potraktować go jako część programu odnowy  biologicznej. Przy silnych bólach miesiączkowych czy głowy będzie to dobra metoda odprężająca. Starsze osoby, które borykają się z problemami stawów czy bolących mięśni mogą wspomóc się masażem jako dodatkowym środkiem uśmierzającym ból. Nawet osoby otyłe po kilku masażach bardziej akceptują swoje ciało niż przed ich zastosowaniem.

Napięcie mięśniowe, które zwalcza masaż jest odpowiedzialne za wiele problemów nie tylko związanych  z ciałem ale oddziaływujących na nasz tryb życia. Tak więc kto może skorzystać z masażu i jeśli chce może sam się go nauczyć. Na pewno będzie on dobrą metodą w odbudowie relacji partnerskich…w końcu dotyk działa pobudzająco. Jak i również pozwoli zwalczyć stres, wyciszyć emocję, uspokoić umysł co w dzisiejszych czasach może być zbawienne.

Komentarze do: Masaż - kto może z niego korzystać?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz