Szukaj

Masaż skóry głowy

Podziel się
Komentarze0

Któż z nas nie lubi być poddawany masażom głowy. Nawet  kiedy jesteśmy u fryzjera odczuwamy niezwykłą przyjemność w momencie, kiedy ktoś czesze nasze włosy, dotyka i masuje naszą głowę. Poza tym, że jest to czynność niezwykle dla nas przyjemna, to dodatkowo możemy z niej czerpać korzyści zdrowotne. Otóż masaż skóry głowy sprawia, że nasze włosy rosną szybciej, poprawia się krążenie krwi, znikają bóle głowy oraz zmęczenie.

Masaż skóry głowy

Czym wykonywać masaż głowy?

Do masażu skóry głowy nie potrzebujemy właściwie żadnych specjalistycznych narzędzi, wystarczą nasze, bądź czyjeś dłonie. Jednakże jeśli chcemy nasz masaż urozmaicić, możemy użyć specjalnego masażera do głowy, który możemy kupić za przysłowiową złotówkę, szczotki do włosów z naturalnego włosia (choć klasyczna oczywiście także się sprawdzi), a nawet szczoteczki do zębów (oczywiście nie tej, której używamy do mycia zębów).

Kiedy masować?

Masaż głowy możemy wykonywać w dowolnym momencie, czy to siedząc i oglądając film, podczas mycia włosów, nie ma w tym przypadku absolutnie żadnych ograniczeń. Jeśli jednak mamy włosy z silnymi tendencjami do przetłuszczania się, lepiej taki masaż wykonać przed myciem głowy, gdyż może on znacznie pobudzić gruczoły łojowe i zwiększyć przetłuszczanie się włosów.

Przygotowanie głowy i włosów do masażu

Najważniejszą i właściwie jedyną czynnością jaką powinniśmy wykonać przed masażem jest dokładne wyczesanie włosów, a tym samym pozbycie się tych obumarłych, hamujących wzrost nowych. Nie próbujmy za wszelką cenę „zatrzymać” obumierających włosów na głowie. Jest to nienaturalne i może spowodować problemy ze wzrostem nowych włosów. W momencie kiedy czekamy aż włos wypadnie sam, wtedy z torebki włosowej prawdopodobnie nie wyrośnie nowy włos.

Metody masażu głowy

Metody wykonywania masażu skóry głowy nie są w żadnym stopniu skomplikowane. Wystarczy wziąć do ręki jedno z wyżej wymienionych narzędzi i po prostu masować nim głowę. Oczywiście nie za mocno, nie chcemy poranić głowy ani sprawić sobie bólu. Masując głowę rękami, możemy nanieść na palce oliwę z oliwek, która przy okazji odżywi i nawilży skórę głowy. Podczas masażu wykonywanego w trakcie mycia włosów będzie to szampon czy odżywka, które dużo intensywniej zadziałają na nasze włosy.

Aleksandra Duda

Komentarze do: Masaż skóry głowy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz