Szukaj

Rady przed rozpoczęciem masażu

Podziel się
Komentarze0

Przed rozpoczęciem masażu należy się odpowiednio do niego przygotować i ustalić pewne zasady jego przebiegu, czyli gdzie będziemy masować, co będziemy masować, czym będziemy masować i kiedy będziemy masować. Oczywiście każdy przygotowuje się tak jak mu wygodnie jednak stosując się do poniższych zasad łatwiej będzie nam wybrać odpowiednią technikę masażu.Zanim rozpocznie się masaż należy ustalić na samym początku kilka ważnych zasad:

1.    Zapytajmy osobę, którą masujemy ile ma wolnego czasu. Jest to ważne do przeprowadzenia  masażu w sposób procesjonalny. Jeżeli  ktoś się spieszy do pracy nie wskazane będzie stosowanie masażu relaksującego, gdyż spowoduje to rozkojarzenie. Tak, więc od limitu czasowego będzie zależeć technika jaką wybierzemy.

2.     Ważne jest ustalenie, również czym będziemy wykonywać masaż  tzn. jakim olejkiem  czy tez balsamem. Nie każdy preferuje pozostałości po tłustym olejku na ciele. Istotne jest też zapach olejku tak żeby nie drażnił osoby masowanej. Olejek powinien mieć temperaturę pokojową, możemy go położyć pod kocyk żeby ogrzać. Aby masaż został dobrze wykonany powinny wszystkie potrzebne do niego rzeczy znajdować się na wyciągnięcie ręki.

3.    Następnie trzeba przygotować wygodną, twardą powierzchnię, żeby osoba (partner) mógł się położyć. Dobra będzie mata piankowa lub materac ułożony na podłodze.


4.    Kolejna rzeczą jest wybranie miejsca, które będziemy masować. Teoretycznie można masować wszystko. Jednak od czasu jakim można poświecić i od techniki wybieramy miejsca. Ważna w tym wypadku jest postawa osoby masującej. Trzeba unikać napięcia mięśni i być rozluźnionym, wtedy nasz masaż będzie na pewno skuteczniejszy.

5.    Musimy wiedzieć wszystko na temat osoby masowanej. Zadajmy jej pytania czego ona oczekuje od masażu i jakich miejsc mamy unikać z powodu występujących kontuzji czy bólów. Jest to ważny etap, gdyż od tego zależy czy nie zrobimy osobie krzywdy sowim masażem. Nawet jeśli dobrze znamy partnera nie omijajmy tego etapu.

Po spełnieniu wszystkich punktów można rozpocząć masaż. Pamiętajmy jednak o tym , że kobiety w ciąży trzeba masować delikatni. Nie wolno masować brzucha szczególnie w pierwszych czterech miesiącach ciąży. Nie można również masować odkrytych ran, blizn czy innych obrażeń. To samo dotyczy wysypki i guzów.

Osoba, która ma żylaki na nogach również powinna tą cześć ciała mieć uważniej masowaną . Nie można naciskać takich miejsc tylko delikatnymi ruchami przesuwać ręce po nodze.

Należy zapamiętać, że masaż nie leczy występujących bólów szczególnie kiedy jest wykonywany amatorsko.  Jeżeli podczas masażu wystąpi silny ból kręgosłupa, mięśni lub innych partii ciała należy skonsultować się z lekarzem. Nie zapomnijmy, również ściągnąć biżuterii przed rozpoczęciem masażu i umyć rąk po nim.

Komentarze do: Rady przed rozpoczęciem masażu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz