Szukaj

Masaż techniką grabienia

Podziel się
Komentarze0

Masaż może być jedną z lepszych relaksujących rzeczy jaką możesz sobie lub swojemu partnerowi zafundować na koniec ciężkiego dnia. Istnieje wiele technik, które wykorzystuje się w masażu aby uzyskać efekt profesjonalny. Jedną z nich jest grabienie.


Technika ta jest wspaniałym ruchem, który wykonuje się poprzez ułożenie dłoni w kształcie „grabek” lub „szponów”. Taki kształt dłoni pozwala na uzyskanie dobrego efektu relaksacji a poza tym oddziałuje na palce masującego. Im bardzie palce są zgięte tym efekt grabienia jest lepszy.

Technika ta raczej używana jest na większych obszarach ciała. Zazwyczaj stosuję się ją na plecach, biodrach ewentualnie pośladkach czy udach. Jest to związane z występującą w tamtych okolicach dużą partią mięśni.  

Grabienie wykonujemy w ruchu dól góra. Dłonie przy takim układzie pozwalają na zastosowanie łagodnego ucisku  samymi opuszkami palców. Będzie to na pewno dobra technika, która wpłynie na twój kręgosłup. Zmniejszy to napięcie szczególnie w dolnych partiach kręgosłupa. W przypadku pośladków ruch lepiej jest stosować w poprzek niż w dół i górę. Ruchy takie raz mogą być silniejsze i głębokie raz luźniejsze przypominające bardziej muskanie.


Ważne jest zastosowanie dużej ilości olejków aby zmniejszyć tarcie pomiędzy palcami a plecami. Ruch grabienia nie powinien być monotonny, aby osoba masowana nie przyzwyczaiła się do niego. Zagabuj rękami naprzemiennie lub jeśli wolisz dla zwiększenia efektów możesz ułożyć jedną dłoń na drugą (przepleć ręce tak aby palce obu rąk dotykały np. pleców).


Grabienie może być dobra formą na zmniejszenie napięcia jak i również na poprawę wyglądu skóry. Taki ruch można stosować w zastępstwie innych technik, kiedy nie są one możliwe do użycia z powodu występujących urazów u osoby masowanej.

Zobacz również:

Techniki masażu
Rozgrzewka przed masażem
Skręcanie jako technika masażu
Ugniatanie - techniki masażu
Głaskanie jako jedna z technik masażu
Ruch ciągnięcia w masażu
Ściskanie w masażu
Techniki masażu - otwieranie
Zataczanie kręgów jedną z technik masowania
Uciskanie w masażu
Muskanie w masażuKomentarze do: Masaż techniką grabienia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz