Szukaj

Mobilna aplikacja pomaga udzielać pierwszej pomocy!

Podziel się
Komentarze0

Orange udostępnił mobilną aplikację instruktażową do udzielania pierwszej pomocy. Użytkownicy smartfonów i tabletów będą mogli korzystać z profesjonalnych wskazówek, jak postępować z osobą poszkodowaną w nagłych wypadkach. Patronem merytorycznym akcji jest Grupa Lux Med. Projekt zrealizowała agencja marketingu mobilnego Looksoft.
„Pierwsza pomoc” zawiera szereg instrukcji dotyczących zachowania wobec nieprzytomnego człowieka i przeprowadzania akcji reanimacyjnej. W aplikacji zamieszczono również profesjonalne wskazówki jak zareagować w przypadku zatruć, oparzeń, czy odmrożeń. Ponadto można dowiedzieć się jak pomóc osobie porażonej prądem, albo nieprzytomnej, która ma drgawki.

Aplikacja jest łatwa w użyciu i intuicyjnie prowadzi użytkownika przez kolejne etapy. Użytkownicy mają w ręku praktyczny poradnik jak udzielać pierwszej pomocy rannym i kontuzjowanym. Niezwykle pomocne są grafiki instruktażowe dotyczące np. reanimacji, czy tamowania krwotoku. Do programu można wprowadzić także numer, na który należy zadzwonić w przypadku urazu właściciela telefonu. W aplikacji znajdziemy również informacje o placówkach medycznych i mapę lokalizacyjną, a także link do Polskiej Rady Resuscytacji na temat aktualnych wytycznych resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

-Na świecie coraz więcej aplikacji mobilnych tworzy się na potrzeby medycyny. Ich zadaniem jest wspieranie chorych w codziennym przebiegu leczenia, a także lekarzy w stawianiu diagnozy. Pierwsza Pomoc to aplikacja praktycznie dla wszystkich i nigdy nie wiadomo kiedy wiedza w niej zawarta może być dla nas krytyczna. Nie ukrywam, że z przekazem poprzez aplikację łatwiej trafić do młodych ludzi, którzy z pewnością chętniej sięgną po telefon niż po książkę na temat Pierwszej Pomocy – mówi Łukasz Makowski, prezes zarządu Looksoft. – Looksoft chce być aktywnym uczestnikiem rynku usług aplikacji mobilnych dla sektora medycznego w Polsce. Zagranicą to już bardzo rozwinięta branża. Będziemy aktywnie podążać za trendami rynku światowego, by zdobyć pozycję lidera w naszym kraju.-Z uwagi na specyfikę branży, Looksoft przykłada dużą wagę, aby tworzone aplikacje były bardzo dobrze przygotowane od strony merytorycznej. Dlatego firma wspiera się komórką badawczą, która dysponuje wiedzą w zakresie danej choroby. Wszystkie programy na urządzenia mobilne powstają we współpracy z ekspertem w danej dziedzinie nauk medycznych bądź podmiotem, którego renoma i źródła wiedzy są najwyższej jakości. 


-Z dużym entuzjazmem włączamy się w projekty, które propagują wiedzę przydatną w ochronie zdrowia i zapobieganiu chorobom. Instrukcja jak udzielać pierwszej pomocy to bardzo potrzebny i praktyczny pomysł na aplikację mobilną. Dlatego chętnie wspieramy swoim doświadczeniem jej twórców- powiedział Maciej Pająk z Lux Med.

Agencja marketingu mobilnego Looksoft przygotowuje obecnie kilka programów dedykowanych różnym problemom zdrowotnym. Między innymi dla cukrzyków, osób z upośledzeniem słuchu, chorych z problemami kardiologicznym i cierpiących na stwardnienie rozsiane.
Aplikacja „Pierwsza Pomoc” jest dostępna bezpłatnie na smartfony i tablety obsługujące wszystkie popularne operacyjne systemy mobilne.

***

Looksoft to agencja mobilnego marketingu specjalizująca się w realizacji projektów biznesowych i marketingowych z wykorzystaniem aplikacji i gier mobilnych. Firma znana jest z produkcji dedykowanego oprogramowania na urządzenia przenośne, tworzenia aplikacji użytkowych oraz brandowanych gier na smartfony, które są wykorzystywane do promocji marek i produktów. Spółka działa na rynku od 2003 roku. Do dziś w LookSoft zrealizowano kilkadziesiąt tego typu projektów na zlecenie operatorów komórkowych, producentów telefonów i agencji reklamowych. Gra „Serce i Rozum” osiągnęła 280 tysięcy pobrań na telefonach komórkowych i przez tydzień utrzymywała się na 1 pozycji w polskim App Store. osiągając czołowe miejsca na marketach z aplikacjami innych producentów telefonów. W swoim portfolio spółka posiada ponad 150 mobilnych aplikacji. Wśród klientów są m.in. Telekomunikacja Polska (gra Serce i Rozum), Polskie Radio, Wirtualna Polska, Tanio.pl. Agencja wspiera również realizacje kampanii reklamowych w mobilnym internecie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.looksoft.pl

Komentarze do: Mobilna aplikacja pomaga udzielać pierwszej pomocy!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz