Szukaj

Ruch ciągnięcia w masażu

Podziel się
Komentarze0

Uwalnianie napięcia mięśni w masażu jest bardzo ważnym elementem. Technika, która pozwala na osiągniecie tego efektu to ruch ciągnięcia. Występuje ona często w programie masażu jako metoda poprawy elastyczności całego ciała. Dlatego należy o niej pamiętać kiedy bierzemy się do masowania.Ruch ciągnięcia w masażu jest stosowany do rozluźnienia całego obszaru masowanego ciała niż pojedynczych partii mięśni. W trakcie wykonywania takiego ruch ciało osoby masującej porusza się wraz z dłońmi. Bardzo dobrymi miejscami do wykonywania tej techniki są plecy.

Pochylając się nad osobą masującą kładziemy rękę na ciele partnera i ciągniemy ja ku górze. Dłoń nasza dostosowuje się do masowanej części ciała, które z nami współpracuje. Ciało powinno się kołysać w czasie wykonywania tego ruchu. Możemy również w ten sposób masować żebra, biodra oraz brzuch.


Celem ciągnięcia jest :


Technika ciągnięcia zawsze jest wykonywana w górę, po obu stronach ciała. Można ułożyć ręce na przemian i ruch ten wykonywać zamiennie. Jeżeli nie jesteśmy pewni jakich używać w naszym masażu ruchów ciągnięcie jest dobrą techniką, która zastąpi każdy kolejny ruch. Należy pamiętać, że nie powinno się długotrwale stosować jednej techniki masażu. Żeby był on w miarę efektywny trzeba na przemian używać różnych technik.Zobacz również:


Techniki masażu
Rozgrzewka przed masażem
Skręcanie jako technika masażu
Ugniatanie - techniki masażu
Głaskanie jako jedna z technik masażu
Ściskanie w masażu
Techniki masażu - otwieranie
Zataczanie kręgów jedną z technik masowania
Uciskanie w masażu
Muskanie w masażu
Masaż techniką grabienia

Komentarze do: Ruch ciągnięcia w masażu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz