Szukaj

Jak nowoczesne rozwiązania pomagają dbać o urodę?

Podziel się
Komentarze0

Maseczki, okłady, masaże – zabiegi upiększające i pielęgnacyjne niezależnie od epoki cieszyły zainteresowaniem, zwłaszcza wśród kobiet. Cywilizacyjny i kulturowy skok spowodował jednak wiele zmian – coraz częściej wizytom w SPA lub u kosmetologa towarzyszą zaawansowane technologicznie urządzenia, których działanie ma przynieść spektakularne efekty.

Jak nowoczesne rozwiązania pomagają dbać o urodę?
Salony urody oraz ośrodki SPA proponują swoim klientom stale poszerzającą się ofertę usług, z których znaczna część opiera się na coraz to nowszych technologiach. W grę wchodzą lasery, światła i fale radiowe. Zabieg przy użyciu odpowiedniego sprzętu powinniśmy dobierać pod kątem stanu naszej cery i efektu jaki chcemy uzyskać. Przyjrzyjmy się zatem bliżej wybranym zabiegom.

Złuszczanie na różne sposoby

Zabiegiem znanym już od lat 80. XX wieku, ale stale ulepszanym jest mikrodermabrazja. Jej zadaniem jest łagodne, ale jednak mechaniczne usunięcie zrogowaciałego naskórka. Służy temu bardzo precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształów. Efekty polegają głównie na wyrównaniu, wygładzeniu, uelastycznieniu cery oraz pobudzeniu jej do aktywnej odbudowy. Zabieg poleca się przede wszystkim osobom o nierównej strukturze i kolorycie skóry, które posiadają blizny lub inne zmiany potrądzikowe. Wskazaniem do zabiegu są również rozstępy i zmarszczki.

Inną metodą złuszczania jest peeling kawitacyjny. Wykorzystuje on wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, co widocznie poprawia mikrokrążenie, oczyszcza skórę z warstwy martwego naskórka oraz usuwa zalegające w porach sebum.


- Jego niewątpliwą zaletą jest to, że może być stosowany nawet na najbardziej wrażliwej skórze – mówi Daniela Stier ze SPA Hotelu Zamek Lubliniec. Peeling kawitacyjny szczególnie polecany jest osobom, które nie mogą uporać się z trądzikiem. Inne wskazania do skorzystania z zabiegu stanowią także cellulit, cera skłonna do zasinień i opuchlizny oraz przebarwienia. – Podczas zabiegu na skórę nakłada się specjalne serum, a następnie przykłada się łopatkę rozprowadzającą ultradźwiękowe wibracje. W rezultacie twarz jest oczyszczona, wygładzona i przygotowana na przyjęcie odpowiednio dobranych substancji aktywnych – dodaje ekspertka.


Fale radiowe nie tylko do słuchania

Działanie fal radiowych RF opiera się na przekazaniu skórze ciepła. Temperatura sprawia, że ukrwienie skóry znacznie się poprawia. Komórki są znacznie lepiej dotlenione i co za tym idzie, odżywione. To z kolei stanowi bodziec pobudzający cerę do produkcji kolagenu, który odpowiada za jej jędrność i elastyczność. Zabieg służy przede wszystkim odwracaniu skutków starzenia poprzez zwiększenie gęstości skóry i poprawę jej napięcia. Fale wygładzają także zmarszczki i blizny. Co ważne, metodę tę można zastosować nie tylko na twarz, ale także na ciało. – Jednak zanim zdecydujemy się na taki zabieg, najpierw powinniśmy skonsultować się ze specjalistą, ponieważ istnieją pewne przeciwskazania do jego stosowania – ostrzega Daniela Stier ze SPA Hotelu Zamek Lubliniec. – Należą do nich między innymi choroby nowotworowe, wszczepiony rozrusznik serca, wszelkiego rodzaju implanty a także ciąża – wyjaśnia ekspertka.

Odmładzające światło

W zabiegach kosmetycznych coraz chętniej sięga się również po leczniczą moc światła. Wykorzystująca impulsy świetlne o określonych parametrach terapia IPL (Intense Pulse Light) przynosi długotrwałe rezultaty. Metoda ta pozwala na redukcję różnego rodzaju defektów skóry, nie tylko spowodowanych fotostarzeniem, ale również takich jak nadmierne owłosienie, blizny, rozszerzone naczynka czy trądzik. Niestety, jak większość nowoczesnych zabiegów kosmetologicznych nie należy do najtańszych. Warto jednak poznać możliwości takich metod i zastanowić się czy nie okażą się dla nas udaną inwestycją.

Komentarze do: Jak nowoczesne rozwiązania pomagają dbać o urodę?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz