Szukaj

Ściskanie w masażu

Podziel się
Komentarze0

Kolejna techniką masażu, która występuje bezpośrednio po głaskaniu jest ściskanie. Jest to rodzaj jakby głębszego głaskania polegający na mocniejszym dociskaniu partii ciała za pomocą dwóch lub jednej ręki. Technika ta poprawia ukrwienie oraz likwiduje napięcie mięśni.Ściskanie jest techniką, którą zawsze wykonujemy w górę ciała w kierunku serca. Prowadzi to do masażu całej długości mięśni. Wykonywać może ją oprócz dłoniami, również kciukiem. Dociskając mocno mięśnie pozbywamy się w nich napięcia i przygotowujemy je do użycia innych technik masażu.

Należy pamiętać, że w tej technice trzeba być ostrożnym. Na początku zanim rozpoczniemy masaż ważne jest zebranie wszystkich niezbędnych informacji do jego wykonania. Element ściskania w masażu nie może być przeprowadzany w okolicach stawów i miejsc, w których osoba masowana odczuwa ból. Pamiętajmy, że masaż ma prowadzić do zniesienia napięcia mięśniowo – nerwowego a nie powodować dyskomfort osoby masowanej.

Kilka rad jak można dobrze ściskać ciało:

  • Mięśnie w technice ściskania powinny być popychane ku górze.
  • Ściskając mięśnie na dużych partiach ciała możemy ułożyć dłonie w kształcie litery „v”.

  • Przy masażu mniejszych partii ciała możemy wspierać się kciukiem. Zwijając w wałek mięśni pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym otrzymamy pożądany efekt.
  • Omijaj wrażliwe miejsca jak np. łokieć, kolano.
  • Powtarzaj ruchy kilka razy.

Technika ściskania działa na skórę oraz tkanki głębiej położone. Jej celem jest poprawa działania układu krwionośnego oraz układu limfatycznego. Ma również spełniać funkcję działania pobudzającego ośrodkowy układ nerwowy. Ściskanie ma również spowodować lepszy przepływ dotlenionej krwi, co sprawi, iż nasze samopoczucie na pewno będzie lepsze a negatywne skutki stresu zostaną zażegnane.

Zobacz również:

Techniki masażu
Rozgrzewka przed masażem
Skręcanie jako technika masażu
Ugniatanie - techniki masażu
Głaskanie jako jedna z technik masażu
Ruch ciągnięcia w masażu
Techniki masażu- otwieranie
Zataczanie kręgów jedną z technik masowania
Uciskanie w masażu
Muskanie w masażu
Masaż techniką grabienia

Komentarze do: Ściskanie w masażu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz