Szukaj

Techniki masażu - otwieranie

Podziel się
Komentarze0

Jedną z technik stosowanych w masażu jest otwieranie. Jest to rodzaj masowania, w którym główna role odgrywają kciuki. Poprzez masaż dłońmi i wspomaganie się palcami możemy uzyskać blogi efekt dla masowanego ciała. Ruchy takie są dobrą metodą na to aby rozproszyć napięcie i pomóż zmęczonemu ciału się rozluźnić.Kciuki główne narzędzie w tej technice

Technika otwierania polega na rozcierającym ruchu kciuka i ucisku nasada dłoni dla uzyskania efektu masowania. Każdemu potrzebna jest chwila relaksu, a za pomocą tej techniki możemy uzyskać właśnie taki efekt. Wiadomo oczywiście, że bez użycia dłoni masaż nie miał by racji bytu, jednak oprócz nich możemy wspomóc się poszczególnymi palcami jak np. kciukami.

Jak powinien wygladać masaż za pomoca tej techniki?

Kciuki za pomocą, których dokonujemy ruchu rozcierania pomagają rozproszyć napięcie szczególnie na mniejszych partiach ciała o czym była już mowa wcześniej. Na większych obszarach, gdzie znajdują się mięśnie możemy w czasie wykonywania ruchu otwierania dociskać mocniej, aby polepszyć efekt masażu.

Technika otwierania jest zazwyczaj wykonywana w poprzek ciała niż w dól i górę. Oczywiście jeżeli wykonujemy sekwencję w poprzek należy je stosować w linii góra - dół lub dół - góra np. od górnej części lydki do stopy i z powrotem, zaś ruch. Technikę otwierania można używać naprzemiennie z innymi technikami masażu jak np. skręcaniem. Będzie to dobra forma urozmaicenia, która ulepszy nasz masaż.


W tej technice należy pamiętać o tym by ruchy były delikatne. Dłonie układamy w kształt miseczki tak aby mogły dopasować się do kształtu mięśnia, w ten sposób nasze ruchy będą bardziej skuteczne. Przy wykonywaniu tej techniki kciuki robią lekki ucisk co parę sekund co powoduje stymulację mięśni. Jest to dobra technika do masowania takich partii ciała jak łydki, stopy, ramiona czy dlonie.

Zobacz również:

Techniki masażu
Rozgrzewka przed masażem
Skręcanie jako technika masażu
Ugniatanie - techniki masażu
Głaskanie jako jedna z technik masażu
Ruch ciągnięcia w masażu
Ściskanie w masażu
Zataczanie kręgów jedną z technik masowania
Uciskanie w masażu
Muskanie w masażu
Masaż techniką grabienia

Komentarze do: Techniki masażu - otwieranie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz