Szukaj

Skręcanie jako technika masażu

Podziel się
Komentarze0

Nie ma osoby, która nie lubiłaby masażu, szczególnie takiego który pozwala się zrelaksować. Istnieje kilka technik, które pozwalają uczynić masaż prawdziwie wyjątkowym. Jedną z nich jest skręcanie. Ta technika jak i również ugniatanie należą do podstawowych oraz bardzo ważnych elementów każdego masażu.Skręcanie pozwala na maksymalne rozluźnienie mięśni osoby masowanej, a przecież o to chodzi w masażu, aby czuć się po nim jak nowo narodzony. Na tą technikę składają się ruchy takie jak:

-pchanie,

-pociąganie,

-skręcanie wykonywane w przeciwnych kierunkach.Technika ta pozwala na wywołanie ucisku mięśni pomiędzy dłońmi, które wykonują ruch skręcania.  Technika ta jest zazwyczaj stosowana po ugniataniu, gdy mięśnia są  już dobrze rozluźnione.  Skręcanie jest bardzo dobra techniką, która pozwala na wyczucie masażysty schodzącego napięcia z mięśni. Jest to odczucie satysfakcjonujące obie strony.

Należy ta technikę stosować do odpowiednich partii ciała. Masażysta powinien wybrać obszary, gdzie występuje dużo mięśni. Jest to idealna technika do masowania mięśni ud, pleców czy łydek. Przy masowaniu mniejszych partii ciała jak rąk czy ramion ucisk należy zmniejszyć.


Skręcanie jest techniką inwazyjna, która wykonywana jest przy użyciu większego wysiłku. Dlatego trzeba pamiętać o dobrym nawilżeniu skóry, aby nie spowodować uczucia dyskomfortu i bólu u osoby masowanej. Zaleta tej techniki oprócz, powodowania odprężenia mięśni jest, również to, że pozwala na gruntowne rozmasowanie głęboko położonych tkanek. Przez to jest uważana za jedną z ważniejszych technik masażu bez, której nie mógłby on się obejść.

Zobacz również:

Techniki masażu
Rozgrzewka przed masażem
Głaskanie jako jedna z technik masażu
Ugniatanie - technika masażu
Ruch ciagnięcia w masażu
Ściskanie w masażu
Techniki masażu - otwieranie
Uciskanie w masażu
Muskanie w masażu
Masaż techniką grabienia

Komentarze do: Skręcanie jako technika masażu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz