Szukaj

Innowacyjne zabiegi: terapeutyczny masaż biustu

Podziel się
Komentarze0

W dzisiejszych czasach przy pełnym przyzwoleniu dla inwazyjnych operacji plastycznych piersi, masaż biustu jest niemal tematem tabu. Sytuację tę ma szansę zmienić nowatorska technika masażu dr. Sergieya Shchurevicha.


Termin „masaż biustu’’ wywołuje, jeśli nie strach czy niedowierzanie, to w najlepszym przypadku pobłażliwy uśmiech, również wśród profesjonalistów, związanych z dziedziną medycyny estetycznej. Taka sytuacja dziwi i smuci zarazem, zważywszy na fakt, że z roku na rok przybywa kobiet, które walczyć muszą z rozmaitymi chorobami piersi, nie wykluczając najpoważniejszych przypadków o charakterze onkologicznym. Przyczyny takiego stanu są powszechnie znane – coraz gorsza jakość środowiska, w którym żyjemy, codzienny stres, a przede wszystkim niewystarczające działania profilaktyczne.

Terapeutyczny masaż biustu ma bardzo szerokie spektrum działania, może być polecany w wielu przypadkach. Cele zabiegu mogą być różnorodne i zależą od wyjściowego stanu tkanki biustu, od wieku pacjentki oraz od ewentualnych dolegliwości.

Masaż stosuje się ze względów:

  • estetycznych
  • profilaktycznych 
  • terapeutycznych
Zastosowanie estetyczne skupia się najczęściej na zmianach związanych z procesem starzenia oraz postlaktacyjną degeneracją tkanek gruczołu piersiowego. Stopień utraty napięcia i elastyczności skóry oraz tkanki podskórnej i siły włókien mięśniowych zależy od ogólnej kondycji organizmu. Aby pobudzić słabnącą aktywność procesów metabolicznych i mikrokrążenia praca masażysty przebiega na wszystkich poziomach tkanek – od skóry do głębokich warstw mięśni.


Głównym zadaniem tego etapu jest przywrócenie właściwego napięcia (tonusu) szkieletu mięśniowego klatki piersiowej oraz wzmocnienie i odbudowa elastyczności systemu wiązadeł. Działania te, zmierzające do regeneracji wewnętrznych struktur gruczołu piersiowego mają bezpośredni wpływ na poprawienie kondycji i wyglądu (efekt ujędrnienia i podniesienia) tkanek miękkich całej klatki piersiowej.

Zastosowanie profilaktyczne zalecane szczególnie dla klientek podczas ciąży i karmienia oraz przy początkowych symptomach okresu menopauzy. Główne jego zadania to przywrócenie właściwej mikrocyrkulacji w obrębie gruczołu piersiowego, stymulacja procesów wchłaniania oraz zaktywizowanie pracy naczyń limfatycznych i krwionośnych w tej części ciała. Pomaga to w obniżeniu ogólnego napięcia tkanek biustu, zapobiega procesom zastoinowym i obrzękom, co z kolei znacznie zmniejsza ryzyko stanów zapalnych i procesów degeneracyjnych w tkankach gruczołu piersiowego.

Zastosowanie terapeutyczne – zasługuje na specjalną uwagę – zalecane jest dla klientek ze zdiagnozowanymi patologicznymi zmianami gruczołu piersiowego. W takich masaż biustu  można rozszerzyć na kręgosłup, klatkę piersiową i ręce w celu polepszenia zakresu ruchu w stawach oraz likwidacji napięć mięśniowych. Akcenty w pracy uzależnione są od ściśle zindywidualizowanych potrzeb i wymagań pacjentki.

Terapeutyczny masaż biustu techniką dr. Sergieya Shchurevicha w Centrum Daring jest przeprowadzany przez: Dorotę Adamczyk, Hannę Bratkową oraz Wojciecha Korzeniowskiego.
 
Ceny zabiegów kształtują się następująco:

  • 45 minut: 120zł
  • 60 minut: 160zł

Komentarze do: Innowacyjne zabiegi: terapeutyczny masaż biustu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz