Szukaj

Pierwszy priobiotyk w tamponie

Podziel się
Komentarze0

W odpowiedzi na wymogi aktywnych, świadomych swoich potrzeb i problemów kobiet, powstał probiotyk w tamponie ellen. Jest to jedyny tego typu produkt na polskim rynku. Stosowanie ellen pozwala nie tylko w prosty i wygodny sposób utrzymać równowagę intymną, ale również pomaga w realizacji swoich planów i pasji podczas menstruacji.
W pochwie kobiety obecna jest specyficzna mikroflora, która stanowi pierwszą linię obrony przed infekcjami układu moczowo-płciowego. Zawiera ona bakterie Lactobacillus, które dbają o prawidłowe, niskie pH (3,8-4,2). Jednak wiele czynników, tj. zmiany hormonalne, niektóre metody antykoncepcji, korzystanie z basenu itp., podwyższa pH pochwy i tym samym zaburza naturalną równowagę intymną. Podobnie dzieje się podczas menstruacji, kiedy zmniejsza się ilość bakterii rodzaju Lactobacillus i rozwijają się inne bakterie.

W takich sytuacjach możemy odczuwać dyskomfort, swędzenie, podrażnienie oraz nieprzyjemny zapach. Jeżeli nie zadbamy o przywrócenie równowagi flory bakteryjnej pochwy, mogą rozwinąć się stany zapalne o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym. Warto zatem zadbać o odpowiednią ochronę miejsc intymnych, np. poprzez stosowanie probiotyków.

Ellen - probiotyk w nowej formie


Ellen to probiotyk w tamponie, który zawiera specjalną kompozycję kultur bakterii kwasu mlekowego Lacto Naturel (LN®). W jej skład wchodzą opatentowane szczepy bakterii probiotycznych, które są naturalną częścią flory bakteryjnej kobiet (Lactobacillus gasseri LN40, Lactobacillus fermentum LN99 i Lactobacillus rhamnosus LN113). Ich skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Dzięki nowej formie probiotyku umieszczonego w tamponie możemy dbać o równowagę intymną także podczas menstruacji. Jednocześnie stosowanie ellen® daje możliwość aktywnego funkcjonowania, np. pływania, ćwiczenia, podróżowania.

Dlaczego 2w1 a nie zwykły probiotyk?

Stosowanie probiotyków dopochwowych jest niemożliwe podczas menstruacji. ellen® przeznaczony jest dokładnie na ten czas cyklu kobiety.

Probiotyk w formie tamponu działa szybko i bezpośrednio w miejscu docelowym (w przeciwieństwie do probiotyków doustnych). Dodatkowo bakterie zawarte w preparatach doustnych kolonizują pochwę tylko do pierwszej menstruacji i w czasie jej trwania zanikają. Co ważne, czas kolonizacji to nawet 20 dni ze względu na konieczność przejścia bakterii przez układ pokarmowy do pochwy. Probiotyki dopochwowe ograniczają aktywność lub zmuszają do noszenia wkładek higienicznych ze względu na wyciekanie pozostałości preparatów. Stosowanie ellen zapewnia komfort i higienę podczas menstruacji, a co za tym idzie, pozwala na realizację swoich planów i aktywność fizyczną.


Probiotyk w tamponie? Jak to działa?

 1. Bakterie probiotyczne znajdujące się w tamponach ellen® są chronione przez substancję przenoszącą i uwalniane jedynie po wprowadzeniu do pochwy i osiągnięciu temperatury ciała.
 2. Kiedy tampon osiąga temperaturę ciała po wprowadzeniu go do pochwy, substancja przenosząca rozpuszcza się, uwalniając bakterie probiotyczne.
 3. Po ok. 90 min. bakterie Lacto Naturel® przedostają się z wnętrza tamponu do błony śluzowej pochwy, następnie kolonizują ją, co wspomaga naturalną florę bakteryjną kobiety.


Dlaczego Ellen?

 • 2 w 1 - dba o zdrowie i higienę miejsc intymnych jednocześnie.
 • Działa wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebny - podczas menstruacji, co jest niemożliwe w przypadku dostępnych dotychczas probiotyków dopochwowych.
 • Zapewnia szybką i długotrwałą ochronę. Bakterie zawarte w ellen kolonizują pochwę już po pierwszej menstruacji i są obecne nawet do 6 miesięcy.
 • Skuteczność działania bakterii Lacto Naturel jest potwierdzona badaniami klinicznymi.
 • Daje poczucie komfortu i możliwość realizacji swoich planów. Aplikacja probiotyku jest wygodna i nie wiąże się z koniecznością rezygnacji z aktywności - możemy nawet iść na basen.
 • Pozwala zaoszczędzić. Nie trzeba kupować osobno probiotyku i tamponu.
 • Ma wygodne opakowanie. Produkt zapakowany jest w wytrzymałe i eleganckie metalowe pudełko, którego nie trzeba trzymać w lodówce. Można je mieć zawsze w torebce.

Rodzaje tamponów

Probiotyk w tamponie ellen dostępny jest w trzech rozmiarach. Każdy zawiera tę samą ilość bakterii probiotycznych LN, dzięki czemu bez względu na stosowany rozmiar tamponu, równowaga intymna jest pod stałą ochroną.
 • Ellen Mini (14 tamponów): przeznaczone do stosowania podczas dni, w których krwawienie jest słabsze oraz dla kobiet stosujących tampony po raz pierwszy. Sugerowana cena detaliczna: 36 zł
 • Ellen Normal (12 tamponów): przeznaczone do stosowania podczas słabszego i średnio obfitego krwawienia. Sugerowana cena detaliczna: 34 zł
 • Ellen Super (8 tamponów): przeznaczone do stosowania podczas średnio obfitego i obfitego krwawienia. Sugerowana cena detaliczna: 32 zł
Co to jest probiotyk?

Probiotyki definiuje się jako żywe mikroorganizmy, które podane w odpowiedniej ilości, wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza (FAO/WHO 2001). W organizmie każdej kobiety od urodzenia znajduje się wiele mikroorganizmów, które stanowią fizjologiczną florę bakteryjną. Niestety niektóre czynniki mogą zachwiać równowagę, w jakiej żyją drobnoustroje. Powoduje to spadek ilości „dobrych” bakterii, co pozwala na wzrost patogenów, czyli czynników wywołujących choroby. Kiedy naruszona zostanie równowaga ochronnej flory bakteryjnej pochwy, mogą rozwinąć się stany zapalne pochwy o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym. Probiotyki ginekologiczne pomagają tę równowagę odbudować, dzięki zawartym w nich naturalnym mikroorganizmom.

Komentarze do: Pierwszy priobiotyk w tamponie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz