Szukaj

Ziołowe kuracje na kobiece dolegliwości

Podziel się
Komentarze1

Napięcie przedmiesiączkowe, nadmierny stres czy bolesne miesiączki. Z takimi dolegliwościami, podobnie jak my obecnie musiały radzić sobie nasze babki i to bez pomocy współczesnej medycyny. Oczywiste jest, że nam kobietom XXI wieku, żyje się dużo łatwiej. Mamy dostęp do szerokiej gamy środków higienicznych, a także leków działających przeciwbólowo.To nie oznacza, że nie możemy sięgnąć po stare ziołowe sposoby. Oto kilka rad prosto z babcinego zielnika, jakie ułatwią każdej kobiecie zmaganie się z miesiączką.

Na uspokojenie

Istnieją dwa rodzaje mieszanki ziołowej, które dobrze jest zastosować jeśli istnieje potrzeba wyciszenia się oraz uspokojenia.

Do sporządzenia będzie Ci potrzebne 30g melisy, 20 g rumianku oraz kozła lekarskiego oraz po 10g kwiatu jasnoty białej i malwy czarnej. Wszystkie te zioła wymieszaj, a następnie łyżkę mieszanki zalej szklanką wrzącej wody, przykryj i odstaw na 10 min. Sporządzony roztwór przecedź i pij 3 razy dziennie, najlepiej na 5-6 dni przed spodziewaną miesiączką,

Jeżeli nadmiernie dokuczają Ci objawy napięcia przedmiesiączkowego(MPS) to możesz pic 2-3 filiżanki herbatki przygotowanej z następujących ziół: 4łyżeczki rumianku, łyżeczka krwawnika, 2 łyżeczki melisy. Szklanką wrzątku zalej 2 łyżeczki mieszanki i odstaw na 10-15 minut.


Złagodzenie bólu


30g kwiatu jasnoty białej oraz liścia ruty i 40g ziela krwawnika zmieszaj ze sobą. Łyżkę tak przygotowanej mieszanki zalej szklanką wrzątku, odstaw na 15 minut. Następnie pij 3 szklanki dziennie. Taką herbatkę ziołową pij już na tydzień przed okresem i kontynuuj do końca krwawienia.

Jeżeli Twój okres jest bardzo skąpy

Aby pobudzić powstawanie miesiączki przygotuj mieszankę ziołową w następujących proporcjach: 30g ziela mikołajka, 20 g ziela goryczki żółtej i tyle samo liścia akacji. Łyżkę stołową zalej szklanką wrzącej wody i odstaw na 10-15 minut. Przecedź a następnie pij napar trzy razy dziennie, przez 7 dni przed pojawieniem się samego okresu.

Infekcje narządów intymnych

Niestety na infekcje narządów intymnych czy pęcherza moczowego narażona jest każda kobieta. Co więcej praktycznie każda z pań chociaż raz w ciągu swojego życia będzie zmuszona do tego by borykać się z tego typu infekcją. Nie należy lekceważyć żadnych zmian związanych z narządami płciowymi dlatego wraz z stosowaniem ziołowej kuracji, należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem by to On ocenił stan naszego zdrowia.

Możesz przygotować nasiadówkę z kory dębu, weź 3-5 łyżek a następnie zalej 2 litrami wody i gotuj. Następnie przecedź przez sitko i przelej do miski, gdzie dolejesz 5 litrów wody o temperaturze 37st. Nasiadówkę z kory dębu dobrze jest wykonywać 2-3 razy dziennie przez 15 minut. Taki napar można także zastosować przy przemywaniu okolic intymnych.

Jeżeli nękają Cię bardzo obfite miesiączki nie sięgaj po kuracje ziołowe tylko od razu skonsultuj się z lekarzem ginekologiem. Przy obfitym okresie możesz bardzo szybko nabawić się anemii lub możesz mieć mięśniaki, które jak najszybciej należy usunąć.

Komentarze do: Ziołowe kuracje na kobiece dolegliwości (1)

agamm
agamm 24-11-2011 12:13

Olejek herbaciany

1

z domowych sposobów na infekcje intymne ponoć dobry jest olejek herbaciany. Przy czym na takie sposoby trzeba uważać, mnie wywar z kory dębu nieźle kiedyś uczulił. Natomiast przy pierwszych objawach infekcji zakładam na ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze