Szukaj

Zbyt skąpe miesiączki

Podziel się
Komentarze1

Cykl menstruacyjny jest wpisany w życie każdej kobiety dojrzałej płciowo. Hormony w organizmie kobiety regulują jej cykl miesięczny, a kiedy nie dochodzi do zapłodnienia sprawiają że pojawia się krwawienie. Niepokój kobiety wzbudzają nieregularne menstruacje czy też zbyt obfite. W poniższym artykule zajmiemy się problemem zbyt skąpych miesiączek.
Przyczyny zbyt skąpych miesiączek?  • Niedostatecznie wykształcona błona śluzowa jajników i macicy
  • Nadmiar stresu
  • Zaburzenia żywnościowe
  • Zespół policystycznych jajników
  • Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może spowodować skąpe miesiączki


Młode dziewczyny około 20-30 letnie nie powinny martwić się zbyt skąpym krwawieniem, z kolei Kobiety między 40 a 50 rokiem życia już w ten sposób mogą mieć sygnalizowany zbliżający się czas przekwitania.


Dobrze jest, abyś ilość dni oraz stopień nasilenia krwawienia zapisywała na kartce. W ten sposób dokładnie zanotujesz, jak wygląda Twój cykl miesięczny. Kiedy faktycznie, ilość wydalonej krwi będzie znikoma i powtórzy się to przez kilka cykli udaj się na konsultacje do lekarza.


Po wizycie u ginekologa najpierw zostanie wykluczone czy przyczyną Twoich skąpych miesiączek nie są zmiany organiczne.  A potem zostanie zalecone przyjęcie leczenia hormonalnego.


Istnieją oczywiście sposoby, jakie stosowały nasze babcie. Można wykorzystać niektóre z nich ale zawsze dobrze jest skonsultować się z lekarzem przed ich zastosowaniem.


Majeranek i jałowiec. Ich zapach pobudza wydzielanie niektórych hormonów. Dlatego kilka ich kropli można wlać do miseczki z wodą lub lampy zapachowej, a następnie ustawić we własnej sypialni.


Kąpiele stóp. Taka kąpiel w wodzie o wzrastającej temperaturze pobudzają ukrwienie, należy ją wykonać na około 8 dni przed planowaną miesiączką. Wlej wodę do wanienki o temperaturze 33 stopni, a następnie co 15 minut dolewaj ciepłej wody.

Komentarze do: Zbyt skąpe miesiączki (1)

klaudusia56
klaudusia56 23-10-2011 09:35

Miesiączka

1

Ostatnio rozregulował mi się okres. Zawsze miałam bardzo regularnie, ale od 2 miesięcy dostaję ok 5 dni później niż zawsze. Teraz spóźnia mi się okres już 9 dni. Cały czas boli mnie brzuch, piersi i czasami kuję mnie w k... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze