Szukaj

Jak zaaplikować tampon?

Podziel się
Komentarze0

Obecnie kobiety dużo chętniej sięgają po tamponu podczas menstruacji, niż po podpaski. W przeciwieństwie do podpasek, tampon noszony jest wewnątrz ciała, co pozwala na zachowanie większej higieny osobistej. Niestety to co z jednej strony jest ogromnym plusem tamponów, może też być ich minusem - ponieważ wiele pań ma kłopot z zaaplikowaniem tamponu.

Nie zapominajmy, że trening czyni mistrza, po kolejnym zastosowaniu kłopoty z używaniem tamponu powinny minąć.

Tampon bez aplikatora

Jeżeli nie używałaś wcześniej tamponów, na pierwszy raz wybierz ten w najmniejszym rozmiarze. Na opakowaniu zawarta jest informacja o wielkości ''waciku''.

  1. Zanim przystąpisz do aplikowania tamponu, umyj ręce - środek higieniczny będzie wewnątrz pochwy, dlatego ważna jest sterylność. Trzymając koniec tamponu, pociągnij pasek folii w oznaczonym miejscu. W ten sposób usuniesz dolną część osłonki.

  2. Przyjmij wygodną dla siebie pozycję. Najlepsza będzie taka w której mięśnie pochwy zostaną rozluźnione. Ułatwi Ci to wprowadzenie tamponu do środka.


  3. Teraz możesz rozwinąć sznureczek, pociągnij za niego mocno tak by cały się wysunął. Włóż koniec palca wskazujące w zagłębienie tamponu. Zdejmij górną osłonkę.

  4. Tampon włóż na długość środkowego palca. Im bardziej masz obfitą miesiączkę, tym łatwiej będzie Ci zaaplikować tampon. Właściwie założony środek higieniczny nie powoduje dyskomfortu. Jest praktycznie nie wyczuwalny wewnątrz.

  5. Kiedy nastąpi już czas wymiany tamponu, usuniesz go pociągając za wystający sznureczek.

Kiedy nie uda Ci się włożyć tamponu za pierwszym razem, nie zniechęcaj się. Możesz spróbować kolejnego dnia.

Tampon z aplikatorem

Przygotowując się do włożenia tamponu z aplikatorem postępuj tak, jak przy ''waciku'' bez aplikatora. Kiedy już umyjesz ręce przeczytaj jak działa aplikator.

Działa on jak strzykawka, dlatego umieść tampon przy wejściu pochwy, a następnie włóż do środka. Większa rurka powinna być w środku, przytrzymując jej końcówkę drugą ręką wciskasz mniejszą rurkę ,manewrując ku tyłowi. Kiedy mniejsza rurka, jest schowana w większej tampon prawidłowo został wprowadzony i obie rurki należy wyjąć. Prawidłowo włożony tampon nie powinien być w ogóle wyczuwalny.

Tampon usuniesz poprzez pociągnięcie za sznureczek w dół i w tył.

Komentarze do: Jak zaaplikować tampon?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz