Szukaj

Jak oczyścić wątrobę przed okresem?

Podziel się
Komentarze0

Praktycznie każda kobieta przed okresem skarży się na dolegliwości żołądkowe z nim związane. Niestety bardzo rzadko zdarza się by matka natura potraktowała nas łaskawie i oszczędziła nam przypadłości związanych z naszym układem trawiennym. Jednak można temu w pewien sposób zaradzić.
Możesz wypróbować kuracji oczyszczającej wątrobę i w ten sposób ułatwić sobie przejście przez menstruacje.

Kuracja oczyszczająca, która jednocześnie odciąża wątrobę powinna trwać 4 do 6 tygodni. Przede wszystkim w tym czasie powinnaś zrezygnować z wszelkich używek takich, jak: 
  • Kawa
  • Czarna herbata
  • Alkohol
  • Nikotyna

A jeżeli nie jesteś wstanie tego uczynić przynajmniej powinnaś mocno ograniczyć. Poza tym sprawdź jakie potrawy sprawiają, że czujesz się dobrze, a które nie najlepiej wpływają na Twój układ trawienny. To łatwy sposób na to by zrezygnować z rzeczy jakie nie są przyjemne dla Twojego organizmu.


Dobrze abyś trzy razy dziennie piła herbatę ziołową na wątrobę. Możesz sama ją przyrządzić, jej składniki sprawiają że ma nieco gorzkawy smak . Ale to działa tylko na jej korzyść. Substancje gorzkie działają regulująco na tworzenie kwasu żołądkowego i tym samym pobudza działanie soków trawiennych. Smak gorzki ułatwia pracę naszemu żołądkowi, i sprawi że po posiłkach nie będziemy się czułe ospałe, ociężałe a ponadto znikną nasze kłopoty z wypróżnianiem.

Aby sporządzić herbatkę ziołową należy:
  • 40g potłuczonych nasion ostropestu plamistego.
  • 40g pokrojonych korzeni mniszka lekarskiego
  • 20g glistnika jaskółcze ziele

Składniki wymieszaj ich przygotowanie najlepiej zlecić w aptece lub sklepie zielarskim. A następnie trzymaj przez 10 min do naciągnięcia. 1 łyżeczka mieszanki powinna przypadać na 1 filiżankę wrzątku.

Jeżeli smak naparu będzie Ci bardzo doskwierał możesz zacząć od słabszej mieszanki, nieco rozcieńczonej.
Dodatkowo Twojej wątrobie dobrze zrobi ciepły kompres. Gdy zaczniesz stosować tą kurację zobaczysz, jak po pewnym czasie poprawia się czynności wątroby. Twoje miesiączki staną się mniej bolesne a krwawienia staną się mniej burzliwe.

Komentarze do: Jak oczyścić wątrobę przed okresem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz