Szukaj

Sposoby na bolesne miesiączki

Podziel się
Komentarze0

Bardzo wiele pań skarży się na comiesięczne bóle związane z okresem. Niestety nasza macica, która się obkurcza i wydala resztki nie zapłodnionej komórki jajowej sprawia wielu kobietą dużą bolesność. Poza lekami, jakie można przyjmować by niwelować ból warto zaznajomić się z ziołami, które także mogą przynieść nam ulgę.

Sposoby na bolesne miesiączki

Ale także samemu poszukać rozwiązania, jakie może uśnieżyć ból.

Już nasze babki wiedziały, że kiedy okres powoduje bolesność dobrze jest zaprzyjaźnić się z termoforem. Nalej gorącej wody do środka, a następnie przykładaj go do podbrzusza. Możesz to robić leżąc wygodnie w łóżku lub siedząc w fotelu. Wszystko zależy od tego, gdzie jest Ci najwygodniej.

Metoda jaka również powinna przynieść Ci ulgę to mieszanka z ziół krwawnika pospolitego, przywrotnika pospolitego i pięciornika gęsiego. Ale tak jak w wypadku tabletek powinnaś zacząć pić napar wcześniej. Czekanie do chwili, gdy pojawią się bóle w niczym nie pomoże. Trudniej jest rozładować napięcie macicy, aniżeli nie dopuścić do jego pojawienia się. Zatem wymienione zioła wymieszaj w różnych częściach. Spożywaj 3 filiżanki dziennie naparu już od 5 dni przed spodziewaną menstruacją. Kupując zioła udaj się do sprawdzonego sklepu zielarskiego lub apteki.


Bardzo ważne jest, abyś mogła odpocząć. Postaraj się jeśli to tylko możliwe na czas, gdy dopada Cię ból zrezygnować z wszelkich obowiązków nawet tych domowych. Twoi bliscy powinni zrozumieć, że to bardzo trudny dla Ciebie dzień i po prostu źle się czujesz. Możesz poprosić partnera by zrobił Ci masaż, włączył odprężającą muzykę lub sama możesz potrzymać nogi w ciepłej wodzie. To wszystko powinno przynieść Ci ulgę. Na pewno sama dobrze wiesz, że sprawia że ból jest mniejszy i tym samym zastosuj to.

Jeżeli ból jest nie do zniesienia skontaktuj się z lekarzem ginekologiem. On dokładnie Cię zbada i ewentualnie podejmie działania mające na celu przynieść Ci ulgę. Najważniejsze byś nie starała się „przetrzymać” bólu. Nie ma sensu cierpieć skoro można skutecznie poradzić sobie z bolesnymi menstruacjami.

Komentarze do: Sposoby na bolesne miesiączki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz