Szukaj

Jak radzić sobie z obfitymi miesiączkami?

Podziel się
Komentarze0

To kiedy krwawienie uznawane jest za zbyt obfite jest kwestia całkowicie indywidualną. Istnieją panie, które po kilku intensywnych miesiączkach skarżą się na wyczerpanie. Czują spory spadek sił czy też łatwo się męczą. Te dolegliwości jednoznacznie wskazują na anemię, jaka jest skutkiem utraty dużej ilości krwi.


Zanim podejmie się działania mające na celu zmniejszenie krwawienia najpierw należy ustalić powód obfitej ilości krwi miesięcznej. Dlatego dobrze jest udać się na konsultację do lekarza, który wykluczy czy przypadkiem za ten stan rzeczy nie odpowiadają m.in. mięśniaki macicy, torbiele czy tez inne nieprawidłowości jakie sprawiają, że macica nie może się prawidłowo obkurczyć.

Kiedy po badaniu ginekologicznym lekarz zauważy organiczną nieprawidłowość zaleci na pewno leczenie, jakie poprawi Twój komfort życia.

Może okazać się, że przyczyna obfitych miesiączek nie tkwi wcale w nieprawidłowościach związanych z macicą. W takim wypadku dobrze jest zadać sobie pytania o tryb życia jaki się prowadzi. Może dla niektórych wydawać się, że jest to bardzo banalne podejście do problemu ale przecież styl naszego życia bezpośrednio wpływa na stan naszego zdrowia.  Zatem zastanów się czy nie bierzesz na siebie zbyt wielu obowiązków, czy w domu pomaga Ci mąż lub dzieci? Jak bardzo stresujący jest zawód który wykonujesz? To wszystko najpewniej przekłada się również na to, jak przebiega Twój cykl miesiączkowy.

Zatem najpierw postaraj się regularnie odpoczywać. Czasami wystarczy już 20 minut dziennie na medytację lub muzykoterapię. Taka chwila dla Ciebie potrafi zdziałać cuda. Posłuchaj swojej ulubionej muzyki leżąc z zamkniętymi oczami na kanapie lub wykorzystaj jedną z technik relaksacyjnych. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, żeby poczuć się duuużo lepiej.
  • Kiedy Twój okres jest obfity weź prysznic. Najlepiej, żeby był on chłodny (nie bierz gorących kąpieli czy pryszniców to może tylko wzmóc krwawienie) i trwał parę minut. Odświeży Cię to i poczujesz się lepiej.
  • Wzbogać swoją dietę o wapń! Pozwala on na obniżenie skurczów macicy dlatego nie powinno zabraknąć go w Twoim jadłospisie. Wapń odnajdziesz w produktach mlecznych, rybach czy też warzywach strączkowych. Ponadto pomocna może okazać się witamina B6 dlatego kiełki, fasola, mięso z indyka czy ryby morskie powinny stać się Twoimi nowymi przyjaciółmi. Zastosuj te produkty we własnej diecie, a zobaczysz poprawę!
  • Zadbaj także o właściwą higienę. Używaj tyle podpasek ile potrzebujesz, noś przy sobie chusteczki odświeżające i często w ten sposób odświeżaj własne miejsca intymne.
  • Ponadto nie zapomnij o żelazie! Wraz z utratą dużej ilości krwi jesteś narażona na anemię. Dlatego aby ustrzec się przed tą dolegliwością, uzupełniaj własną dietę o produkty bogate w żelazo.
  • Staraj się jak najwięcej odpoczywać. Nie przemęczaj się, w tych dniach powinnaś być traktowana wyjątkowo i mieć szczególne przywileje.
Jeżeli ilość Twojej krwi miesięcznej bardzo Cię martwi i uważasz, że faktycznie coś jest nie tak. Skonsultuj się z ginekologiem, jak najszybciej to możliwe.

Komentarze do: Jak radzić sobie z obfitymi miesiączkami?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz