Szukaj

Naturalne środki na dolegliwości związane z menopauzą

Podziel się
Komentarze1

Menopauza to trwałe fizjologiczne zatrzymanie miesiączki u kobiety. Zazwyczaj pojawia się między 45 a 55 rokiem życia i trwa od 1 do 2 lat. Zatrzymanie cyklu menstruacyjnego wiąże się z pojawieniem pewnych nieprzyjemnych dolegliwości.Kobiety skarżą się m. in. na napady gorąca, kłopoty ze snem, dużą suchość pochwy itp. Jak radzić sobie z dolegliwościami klimakteryjnymi? W poniższym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Niektóre kobiety zanim udadzą się na konsulacie do lekarza ginekologa, szukają pomocy w ziołolecznictwie. Jest to dobry pomysł pod warunkiem, że wcześniej zostanie on skonsultowany ze specjalistą. Istnieją bowiem terapie ziołowe, które zamiast pomóc mogą przynieśc szkodę.

Melisa: jest dobrym rozwiązaniem przy klopotach ze snem lub nawracającym uczuciu niepokoju. Melisa uspokaja oraz odpręża.

Majeranek:
przynosi ulgę w kłopotach trawiennych, działa przeciw wzdęciowo.


Pochrzyn: pomaga na dolegliwości związane z wahaniem hormonów. Dobrze jest kupić tą roślinę w aptece (dostępna w postaci kremu lub żelu, do stosowania zewnętrznego)

Niepokalanek mnisi:
łagodzi napięcie piersi, zmniejsza obrzęki. Jest bardzo pomocny, gdy kobiecie dokuczają uporczywe plamienia.

Bylica pospolita:
wzmaga siły życiowe.

Głóg:
jest bardzo pomocny przy uporczywych migrenach.

Wiele kobiet, które uskarża się na dolegliwości związane z menopauzą, dobrze reaguje na rośliny jakie wyrównują stężenie poziomu estrogenów. Pomocne okazują się: szałwia, żeń- szeń, liście maliny. Bardzo ważne jest by w trakcie kuracji ziołami obserwować swój organizm. Czasami zdarza się, że pojawiają się skutki uboczne jak np. zawroty głowy. W takim wypadku należy zrezygnować z ziołolecznictwa.

Niektórzy lekarze polecają mleko sojowe które łagodzi dolegliwości menopauzalne. Niestety to czy spożywanie mleka przyniesie ulgę jest kwestią indywidualną. Niektóre panie bardzo chwalą sobie działanie mleka sojowego, a z kolei inne źle tolerują soje.

Nim zdecydujesz się na wypróbowanie, któregoś zioła leczniczego skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Tylko tak będziesz mieć pewność, że kuracja pomoże a nie zaszkodzi.

Komentarze do: Naturalne środki na dolegliwości związane z menopauzą (1)

peperonia321
peperonia321 28-08-2014 13:36

Stosowanie htz

1

moim zdaniem naturalne metody można stosować uzupełniająco, ja chyba nie obeszłabym się bez hormonalnej terapii zastępczej, do tego biorę osłonowo ... żeby chronić się przed skutkami ubocznymi jej stosowania, szczególnie... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze