Szukaj

Letnie porady dla przyszłych mam: skuteczne sposoby na obrzęki nóg

Podziel się
Komentarze0

Upalne lato to dla przyszłych mam wyjątkowo trudny czas. Jak wynika z raportu TNS Polska „Polka w ciąży: Czy odmienny stan zasługuje na odmienne traktowanie?” dla 47% badanych kobiet powiększający się brzuszek, opuchnięte ciało oraz nogi stanowią główną przeszkodę do prowadzenia aktywnego trybu życia w okresie wakacyjnym. Dr Jacek Tulimowski, ekspert kampanii „Odmienny stan – odmienne traktowanie”, wskazuje, jak przyszłe mamy mogą radzić sobie z opuchlizną latem.Dlaczego puchną mi nogi?

To pierwsze pytanie, które, zwłaszcza w okresie letnim, przyszłe mamy zadają sobie i lekarzowi położnikowi. Odpowiedź na nie jest prosta. - Obrzęki są zazwyczaj skutkiem zatrzymywania wody w organizmie ciężarnej. Najczęściej gromadzi się ona w takich miejscach jak twarz, dłonie, czy stopy. Pod wpływem działania podwyższonej ilości hormonów towarzyszących ciąży, zwiększa się ilość płynów ustrojowych, co powoduje, że objętość krwi wynosi do ok. 3 litrów – mówi ginekolog, dr Jacek Tulimowski.

Domowe sposoby, czyli jak pozbyć się opuchlizny


Spuchnięte nogi bardzo często są konsekwencją zmęczenia lub długotrwałej pozycji siedzącej. Dlatego warto przeznaczyć chwilę na odpoczynek, położyć się i unieść nogi powyżej tułowia. W nocy można skorzystać z poduszki, która sprawi, że nogi przyszłej mamy będą lekko uniesione. Kolejną sprawdzoną metodą są okłady z użyciem lodu lub zimnej wody.

Opuchnięte nogi można również masować żelami, stworzonymi specjalnie z myślą o ciężarnych, np. żelem Lioven dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Substancje zawarte w żelu nie tylko przynoszą ulgę zmęczonym nogom, ale także ułatwiają wykonanie samego masażu.


W trakcie upałów przyszłe mamy powinny pamiętać o odpowiednio zbilansowanej diecie oraz o piciu dużej ilości wody, która eliminuje toksyny i oczyszcza organizm. Jeśli w tym czasie ciężarne planują zwiększony wysiłek powinny zadbać o wygodne obuwie. Dla wielu przyszłych mam, szczególnie miłośniczek aktywności fizycznej, idealnym sposobem na zmniejszenie opuchlizny będą lekkie ćwiczenia wykonywane w basenie (tzw. aqua gimnastic).


Zatroszcz się o zdrowie Twoich nóg

By zapobiegać puchnięciu nóg, przyszłe mamy, a także kobiety karmiące piersią, powinny stosować preparaty przygotowane specjalnie z myślą o nich. Jednym z nich jest Lioven żel dla kobiet w ciąży. Dzięki takim składnikom jak miłorząb japoński, kasztanowiec, arnika, prowitamina B5, gliceryna oraz mentol, preparat przynosi natychmiastową ulgę opuchniętym i obolałym łydkom i stopom. Lioven żel dla kobiet w ciąży jest jednocześnie bezpieczny i łagodny.

- Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania preparatu zostały potwierdzone w badaniu, z udziałem ciężarnych i kobiet w okresie karmienia piersią, w  laboratorium badawczym, pod nadzorem specjalistów ginekologów i położników
– podkreśla dr Jacek Tulimowski.

Jeśli, mimo stosowania różnorodnych metod, opuchlizna nie znika i obejmuje kolejne części ciała, takie jak twarz czy ramiona, nie należy bagatelizować tego stanu, tylko pilnie skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę. Obrzęki mogą być sygnałem gestozy, popularnie nazywanej zatruciem ciążowym, która zazwyczaj dotyka kobiet spodziewających się pierwszego dziecka oraz pań w ciąży mnogiej. Nierozpoznana w porę i nieleczona gestoza może zagrozić bezpieczeństwu i życiu zarówno nienarodzonego dziecka, jak i matki.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ulgadlanog.pl

*****

Lioven żel dla kobiet w ciąży, to specjalistyczny preparat poprawiający kondycję nóg. Przynosi ulgę zmęczonym, opuchniętym i obolałym łydkom oraz stopom, przyjemnie relaksuje i odpręża, nawilża, a także odżywia skórę nóg. Zawiera wyciąg z miłorzębu japońskiego, kasztanowca oraz nalewkę z arniki, prowitaminę B5 (pantenol), glicerynę, mentol. Polecany dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Bezpieczeństwo żelu zostało potwierdzone w badaniu.
Do stosowania do codziennej pielęgnacji nóg, w zależności od potrzeb, co najmniej 2 razy dziennie.

Komentarze do: Letnie porady dla przyszłych mam: skuteczne sposoby na obrzęki nóg

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz