Szukaj

W jaki sposób miesiąc urodzenia może wpływać na nasze zdrowie?

Podziel się
Komentarze0

Okazuje się, że miesiąc w którym się urodziliśmy ma wpływ na nasze zdrowie, Nie są to kwestie związane tylko i wyłącznie ze znakiem zodiaku, jaki mamy, ale ma to również bezpośredni związek z naszym zdrowiem z medycznego punktu widzenia.

W jaki sposób miesiąc urodzenia może wpływać na nasze zdrowie?

Istotne staje się również to, kiedy dziecko zostało poczęte, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na jego późniejszą datę urodzenia.

Miesiąc maj a kwestia urodzeń

Według badań przeprowadzonych na Princeton University najwięcej przypadków przedwczesnego porodu ma miejsce wtedy gdy dziecko zostało poczęte w maju. Może to być bezpośrednio związane z tym, że trzeci trymestr ciąży przypada na sezon zachorowań na grypę, co znacznie zwiększa ryzyko związane z przedwczesnym urodzeniem.

Samo wcześniactwo może przyczyniać się do wyższego ryzyka zachorowalności na astmę, niekiedy może powodować problemy z przyswajaniem nauki w późniejszym etapie życia dziecka. Dwóch pracowników pochodzących z tego uniwersytetu stwierdziło również, że dzieci poczęte w maju są zdecydowanie cięższe od tych urodzonych w innych miesiącach. Są to jednak wnioski, które należy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ nie są poparte konkretnymi badaniami.


Currie i Schwandt badacze z Centrum Zdrowia Uniwersytetu Princeton zwrócili uwagę na sezonową różnicę w urodzeniach stwierdzając, iż socjoekonomiczne warunki bytowania matki oraz to czy nie jest ona bardzo młodą matką mają bezpośredni związek z tym czym dziecko urodzi się w normalnym terminie czy przedwcześnie.

W jaki sposób miesiąc w którym się urodziliśmy ma wpływ na odporność dziecka?

Coraz więcej badań wskazuje na to, że miesiąc narodzin dziecka ma niemały wpływ na jego późniejsze funkcjonowanie, szczególnie ważne ma być dla zdrowia dziecka. Przed podjęciem decyzji o założeniu rodziny można więc wziąć pod uwagę miesiąc w którym nasze dziecko się urodzi.

Opracowała:

Agnieszka Puszcz

Komentarze do: W jaki sposób miesiąc urodzenia może wpływać na nasze zdrowie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz