Szukaj

Staranie się o dziecko a relacje partnerskie

Podziel się
Komentarze0

Czas w którym dwoje ludzi stara się o dziecko to okres, który ma dwie strony medalu. Z jednej strony jest to czas ekscytujący, który sprawia, że dwoje ludzi zbliża się do siebie, z drugiej natomiast więź emocjonalna pomiędzy nimi może się rozluźnić, dlatego w oczekiwaniu na „rezultaty” warto tę więź pielęgnować.

Staranie się o dziecko a relacje partnerskie

Jeżeli związek ograniczy się tylko do seksu, którego efektem ma być poczęcie dziecka to przestanie być on doskonały, ponieważ partnerzy przestaną być dla siebie w centrum zainteresowań.

Przepis na utrzymanie więzi w czasie starań o dziecko:

1. Starajcie się, jak najwięcej rozmawiać.

Seks to nie wszystko, ważna jest też łączność duchowa. Wyłączcie telewizor, idźcie na spacer, spróbujcie się zrozumieć, nie rozmawiajcie tylko i wyłącznie o dziecku, powiedzcie co wam leży na sercu.

2. Chodźcie na randki.

Okres randkowania nigdy nie powinien mijać, nawet w „starym” związku. Czujcie się młodą parą zawsze, mężczyzno: zaskakuj swoją kobietę! (kup jej bukiet kwiatów – niech się cieszy!), kobieto: zauważ go! (doceniaj go jako wspaniałego kochanka!). Chodźcie ze sobą na randkę, spróbujcie sobie przypomnieć jak było dawniej, trzymajcie się za ręce w kinie.

3. Pamiętajcie, sypialnia to nie jedyne miejsce na ziemi


Opuście na jakiś czas sypialnię! Aktywność fizyczna to nie tylko seks, to też basen, rower, spacer. Wybierzcie się razem popływać, pojeździć na rowerze, zaczerpnijcie świeżego powietrza na spacerze.


4. Czasami po prostu od siebie odpocznijcie

Zróbcie sobie wakacje! Zmiana środowiska na parę dni dobrze wam zrobi, sama noc w hotelu, w innym miejscu pozwoli choć na chwilę uciec od stresu. Warto czasami się rozdzielić, „zerwanie” ze sobą na kilka dni pozwala nabrać dystansu i wywołuje tęsknotę.

5. Śmiejcie się!

Śmiech poprawia nastrój, wypożyczcie komedię, poopowiadajcie kawały, pooglądajcie filmiki na YouTube. Śmiech jest nie tylko najlepszym spoiwem związku, ale i znakomitym sposobem na zrelaksowanie się, co sprzyja poczęciu. Zrelaksujcie się, gdyż nawet niewielka dawka stresu może niekorzystnie wpłynąć na płodność.

6. Seks to nie wszystko - dbajcie o romantyczne chwile!

Nie żądajcie od siebie seksu, zacznijcie pisać sobie liściki miłosne i zostawiajcie je sobie na poduszce, wysyłajcie smsy z erotycznym podtekstem, piszcie sobie w smsie w co się ubierzecie, kiedy się zobaczycie, powiedzcie sobie, co ze sobą zrobicie, kiedy spotkacie się w łożku. Oczekiwania zawsze wzmagają napięcie seksualne, bądźcie romantyczni. Dodajcie pikanterii w seksie, np. oglądając film erotyczny. Może warto też pomyśleć o seksie nie tylko w sypialnianym łożku, ale np. na łonie natury czy w samochodzie?

7. Dbajcie o kontakt fizyczny!

Dbajcie o kontakt fizyczny, bądźcie blisko siebie nie tylko w dni płodne. Ważne jest to, żeby się często dotykać, przytulać, całować, głaskać, kochać się również w inne dni miesiąca dla samej przyjemności. Zróbcie sobie przerwę, ale nie od przyjemnego seksu, ale od prób zajścia w ciążę, które stresują. Celem uprawiania seksu nie jest tylko prokreacja, ale też wzmocnienie więzi emocjonalnej, „łączności duchowej”.

Autor:

Albert Bąk

Komentarze do: Staranie się o dziecko a relacje partnerskie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz