Szukaj

Gorączka a ciąża

Podziel się
Komentarze0

Gorączka która się pojawia sygnalizuje, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Prawidłowa temperatura ludzkiego ciała to 36,6 st Celsjusza, kiedy wzrasta ona powyżej 37 stopni jest oznaką, że nasz organizm podjął walkę z chorobą która zaczęła nękać nasz organizm.Musisz wiedzieć, że podczas ciąży nieznacznie podwyższona temperatura ciała nie jest powodem do niepokoju ale nie oznacza to, że powinnaś ją całkowicie ignorować.

Jeżeli jesteś w pierwszym trymestrze ciąży to różnica temperatury od tej prawidłowej powinna wynosić 0,5st Celsjusza. Wiąże się to z zmianami w Twojej fizjonomii i dlatego nie musisz się tym martwić. Zmiana temperatury jest wynikiem owulacji do momentu, gdy łożysko przyjmuje większą część jakie do tej pory spełniały hormony.

Wskutek zwiększonej działalności progesteronu ciepłota ciała ciężarnej wynosi około 37 st Celsjusza. Ten stan organizmu sprawia, że kobieta jest dużo bardziej podatna na infekcje niż dotychczas.

To, że będziesz przygotowana na zmianę temperatury nie oznacza, że nie powinnaś jej kontrolować. Zmiana powyżej 38 stopni może być niebezpieczna dla Twojego organizmu. Znacznie podwyższona ciepłota ciała jest niebezpieczna dla Ciebie i Twojego nienarodzonego dziecka. Może ona być przyczyną różnorakich uszkodzeń, a także wywołać przedwczesne skurcze macicy. Jeżeli dojdzie do tego, że Twoja temperatura będzie bardzo wysoka może dojść do poronienia.


Dlatego, gdy zauważysz że Twoja temperatura znacznie się podniosła skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej by móc zapobiec dalszemu jej wzrostowi. Ważne, żebyś nie czekała aż gorączka sama ustąpi tylko udała się na konsultacje, jak zostało wspomniane może to spowodować poważne następstwa. Ponadto nie przyjmuj sama żadnych leków, zwłaszcza aspiryny czy ibuprofenu. Na tego typu kroki poczekaj z decyzją lekarza. Zażywanie leków, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży ma bardzo zły wpływ na dziecko tzw. teratogenne dlatego nie podejmuj decyzji samodzielnie.

Domowa apteczka

Gdy znalazłaś się w sytuacji, że nie możesz bezzwłocznie udać się do lekarza, spróbuj posłużyć się domowymi sposobami. Są one często równie skuteczne w obniżaniu gorączki co leki. A co ważne nie szkodzą one dziecku tak jak normalne środki farmakologiczne. Kiedy chcesz obniżyć temperaturę pij dużo soków czy też ziół. Nie przegrzewaj się tzn ubierz się lekko. Poza tym możesz wykąpać się w chłodnej wodzie co poprawi Twoje samopoczucie, a jeżeli chłodna kąpiel nie brzmi dla Ciebie najlepiej sięgnij po okłady, które równie dobrze działają na obniżenie temperatury.

Komentarze do: Gorączka a ciąża

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz