Szukaj

Wklęsłe brodawki sutkowe

Podziel się
Komentarze0

Mówienie o tym, że każda kobieta pragnie mieć piękny i zdrowy biust jest oczywiste. Przecież każda z nas przykłada do swojego biustu dużą wagę, uważając że jest to jeden z największych atrybutów kobiecego ciała. Niestety czasami niektóre dolegliwości mogą sprawić, iż biust straci na swojej urodzie.Kobiety posiadają różne rodzaje sutków nie jest tak, że istnieje jedna forma którą mają wszystkie kobiety. Do rodzajów sutków zaliczamy: małe sutki, duże lub wyjątkowo długie, płaskie czy tez wklęsłe sutki.

Jeżeli masz wklęsłe sutki nie musi być to oznaką jakiegoś schorzenia ale niestety może powodować twoje gorsze samopoczucie oraz kompleksy. Ponadto kiedy szykujesz się do zostania matką, wklęsły sutek może uniemożliwić Ci karmienie piersią.

Jak sprawdzić czy masz wklęsłe sutki?

Jest na to bardzo prosty sposób. Delikatnie uciśnij otoczkę brodawki około trzech centymetrów od sutka. Normalny sutek będzie wystawać, sutek wklęsły będzie cofał się do wewnątrz.


Aby poradzić sobie z wklęsłym sutkiem możesz użyć nakładki formującej, jakie pomagają w wyciąganiu sutka. Tego typu wkładki wkładane są do wewnątrz biustonosza, aby wkładki nie sprawiały dyskomfortu dobrze jest, abyś na ten czas kupiła biustonosz o rozmiar większy.

Wkładki możesz zacząć nosić już w czasie ciąży albo kiedy rozpocznie się proces laktacji. Dobrze, jeśli porozmawiasz na ten temat ze swoją położną lub lekarzem. Jak się domyślasz są oni specjalistami w kwestiach związanych z rodzicielstwem czy kobiecym ciałem w trakcie ciąży i dlatego na pewno podsuną Ci wskazówki, jakie ułatwią Ci uformowanie sutka.

Jeżeli powodem Twojej chęci wyciągnięcia sutka, nie jest spodziewane narodzenie dziecka możesz i tak z powodzeniem stosować specjalne kapturki. Bez problemu dostaniesz produkt ten w aptece. Tego typu kapturek musisz nosić przez kilka tygodni, po tym czasie zauważysz poprawę związaną z jego założeniem.

Jeśli martwi Cię wygląd Twojego sutka i uważasz, że coś niedobrego się dzieje najlepiej, abyś udała się na konsultacje do lekarza specjalisty. On na pewno rozwieje twoje wszelkie wątpliwości i ewentualnie podejmie leczenie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Komentarze do: Wklęsłe brodawki sutkowe

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz