Szukaj

Pielęgnuj swój biust!

Podziel się
Komentarze1

Każda kobieta marzy o pięknym, kształtnym i zdrowym biuście. Do niedawna dla pań niezadowolonych z rozmiaru swoich piersi jedyną alternatywą były operacje plastyczne. Dziś kosztowe chirurgiczne zabiegi można z powodzeniem zastąpić metodami przyjaznymi dla ciała. Specjaliści z Clareny proponują rewolucyjny trzystopniowy program pielęgnacyjny biustu wykorzystujący substancję VolufromTM.Na odpowiednie napięcie mięśni piersiowych duży wpływ ma przede wszystkim wyprostowana postawa ciała oraz ćwiczenia fizyczne. To z kolei bezpośrednio przekłada się na dobre samopoczucie każdej z nas. Na wielkość i wygląd piersi wpływają również czynniki, na które nie mamy bezpośredniego wpływu, takie jak objętość tkanki gruczołowej, geny, wiek, czy wahania wagi ciała. Wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet, specjaliści z Clareny przygotowali rewolucyjny trzystopniowy program pielęgnacyjny biustu.

Kobiety niezadowolone z rozmiaru swoich piersi często mają niskie poczucie własnej wartości, brakuje im optymizmu. Biust to jeden z istotniejszych atrybutów kobiecego ciała, jest symbolem kobiecości, płodności i atrakcyjności fizycznej. Za najbardziej istotny element jego budowy, wpływający na kształt i rozmiar naszych piersi, uznaje się tkankę tłuszczową. Do niedawna sądzono, że nie ma możliwości bezinwazyjnego a jednocześnie miejscowego zwiększenia jej objętości. Jednak ostatnio dzięki wieloletnim badaniom udało się dokonać przełomu. Na rynku pojawiła się substancja - VoluformTM, która wpływając na procesy molekularne tkanki i stymuluje produkcję nowych komórek tłuszczowych w obrębie ciała – wyjaśnia Małgorzata Zdziebko–Zięba, ekspert urody Clareny, renomowanej firmy kosmetycznej. 

Tkanka tłuszczowa kojarzy się przede wszystkim z nadmiarem tłuszczu, z którym trzeba uporczywie walczyć. Tymczasem okazuje się, że w przypadku piersi tłuszcz odgrywa istotną rolę, jest najistotniejszym elementem strukturalnym, który dyktuje ich kształt i rozmiar. Kiedy tkanka tłuszczowa zmniejsza swoją objętość w obrębie biustu, mamy do czynienia ze zwiotczeniem i zniekształceniem. Zatem, co zrobić by podczas kuracji odchudzających nasz biust zachował swój kształt? Skutecznym rozwiązaniem będzie trzystopniowy program pielęgnacji biustu wprowadzony przez Clarenę.


Całość działań, prowadzących do poprawy bądź jak najdłuższego podtrzymania doskonałej formy naszych piersi, oparta jest na przełomowym, naturalnym składniku VoluformTM. Zwiększa on gęstość tkanki tłuszczowej, wywołując wyraźny efekt powiększający. Na trzystopniowy program pielęgnacji i powiększania biustu Clareny, składają się: masaż, zabiegi kosmetyczne i nowy balsam Push up – dodaje Małgorzata Zdziebko–Zięba.

Specjalny program masażu poprawi kondycję, wygląd, odmłodzi i ujędrni skórę piersi, a także zredukuje stres i napięcia mięśni, które są jego skutkiem. Profesjonalnie dobrane i wykonane przez specjalistę zabiegi kosmetyczne, takie jak peeling czy maseczki, pobudzą krwiobieg. Natomiast systematycznie stosowany balsam wzmocni i skoryguje biust, poprzez regenerację włókien podporowych, a także ujędrni i nawilży delikatną skórę, poprawiając przy tym jej koloryt. Masaż i zabiegi wykonywane są w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych, ale balsam Push up Clareny każda kobieta może stosować w domu. 

Chcesz być dumna ze swoich piersi:


1. Wykorzystaj jedną z najbardziej naturalnych i najstarszych metod – masaż. Dzięki temu ujędrnisz i powiększysz swoje piersi poprzez lepszą cyrkulację krwi i limfy, dotlenienie i odżywienie tkanek, uelastycznienie i wzmocnienie więzadeł podtrzymujących. Odpowiednio dobrane ruchy masażu i ich kierunek spowodują szybką, pozytywną reakcję hormonalną, detoksykację - przez co zwiększy się  napięcie mięśniowe, polepszy odżywienie skóry, przyspieszy odbudowę gruczołu po zakończonej laktacji. Masaż piersi to nie tylko masaż mięśnia, ale opracowanie tak zwanej strefy relaksu - w tym rozluźnienie obręczy barkowej poprzez rozciąganie i kompresje stawów, gimnastyka szyjnego odcinka kręgosłupa, praca na mięśniach piersiowych. Masażysta wykonuje ruchy drenażowe, ugniatania, pompowania, rolowania, ruchy liftingujące, podczas których opracowuje strefę nad piersią, pod piersią, z boku, a następnie po stronie przeciwnej. Pierś podzielona zostaje na cztery sektory. Jedna dłoń masażysty wydziela sektor masażu, a druga masuje, wykonując drenaż w kierunku  dołu pachowego,  a następnie w kierunku mostka.

2. Wypróbuj nowoczesne zabiegi kosmetyczne, które modelują biust przy pomocy specjalnej, termoaktywnej gipsowej maski. Obejmują one kilka faz: oczyszczania, detoksykacji, aktywną i końcową. Zaaplikowane na skórę serum modelujące ujędrnia i odżywia, a tym samym pobudza odbudowę włókien kolagenowych. Specjalne kremy stymulują adipigenezę (odkładanie tkanki tłuszczowej) i poprawiają gęstość tkanki tłuszczowej (np. z kompleksem VoluformTM).

3. Systematycznie stosuj balsam Push up. Aplikując go, masuj piersi od mostka, okrążając pierś i zagarniając ją do środka. Od dolnej części mostka rozcieraj opuszkami palców, wędrując w stronę obojczyków. Następnie wykonuj ruchy głaszczące od nasady piersi w kierunku brodawki i od brodawki do brody. Na zakończenie delikatnie opukaj dekolt opuszkami.

Całościowa kuracja trwa od 6 do 10 tygodni, ale już po pierwszym zabiegu widoczny jest efekt pojędrnienia skóry.

Warto również wspomnieć, że masaż odgrywa ogromną rolę w prewencji i profilaktyce chorób piersi. Stanowi najskuteczniejszą  diagnozę w pierwszych etapach powstawania zmian, mogących prowadzić do  raka piersi - najczęstszego nowotworu złośliwego u kobiet – przypomina Małgorzata Zdziebko–Zięba.


Małgorzata Zdziebko-Zięba
Główny Specjalista do spraw PR / Ekspert Urody w firmie Clarena,
nauczyciel w szkołach policealnych, egzaminator Okręgowej Komisji
Egzaminacyjnej we Wrocławiu w zawodzie technik usług kosmetycznych

Komentarze do: Pielęgnuj swój biust! (1)

ime
ime 07-09-2010 08:54

piersi

1

witam mam pytanie po ostatniej ciąży moje piersi stały się małe i obwisłe co mam zrobić lub co stosować aby choć w połowie wróciły do naturalnego wyglądu może są jakieś tabletki kremy (tylko sprawdzone) które mogły by m... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze