Szukaj

Obfity biust a ból kręgosłupa

Podziel się
Komentarze0

Ból kręgosłupa to problem który dotyczy coraz większej liczby osób. Odpowiedzialność za to ponosi tryb życia jaki większość z nas prowadzi. U kobiet czynnikiem, który dodatkowo wzmaga kłopoty z kręgosłupem jest obfity biust. Piersi przy źle dobranym biustonoszu mogą prowadzić do poważnych schorzeń pleców.Większość pań nawet nie zdaje sobie sprawy, że nosi źle dobrany biustonosz. Często jest on za mały, ramiączka wrzynają się w ciało, a miseczka nie obejmuje całej piersi. Jeżeli mamy obfity biust to musimy zdawać sobie sprawę, że może on warzyć nawet kilka kilogramów. Przy nieprawidłowo dobranym biustonoszu, piersi opadają w dół i powodują, że zaczynamy się garbić. Kiedy mamy biustonosz właściwie dobrany do rozmiaru naszych piersi, ''zabiera'' on część ciężaru, przenosząc go na niższe partie kręgosłupa.

Niestety nie zawsze dobry biustonosz wystarcza, kiedy piersi są bardzo duże i ciężkie należy wzmocnić mięśnie grzbietu. Tylko w taki sposób będziemy mogli uchronić się przed dotkliwym bólem kręgosłupa. Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest pływanie, wzmacnia ono mięsień czworoboczny a także wpływa na naszą posturę. Podczas pływania nasze mięśnie rozluźniają się.


Dobrze jest również co pewien czas poddawać się masażowi kręgosłupa. Siedzący tryb życia, a także stres wpływają na napięcie naszych mięśni. Poprzez masaż możemy się rozluźnić i zlikwidować niekorzystne napięcie, które powstaje w naszych mięśniach.


Jak dobrać biustonosz?


W każdym sklepie bieliźniarskim znajdziemy tabele rozmiarów biustonoszy. W celu wybrania tego właściwego dla siebie należy zmierzyć obwód pod biustem, a także obwód piersi - mierząc na wysokości sutka. Pierś powinna wypełniać miseczkę stanika, ale nie może wystawać poza jego linię. Miseczka również powinna obejmować całą pierś, biust nie może wystawać przy pachach. Dzięki regulacji ramiączek możemy dostosować ich długość. Ważne, żeby ramiączka nie wciskały się w ramiona, a także miały odpowiednią grubość. Przy obfitym biuście lepiej zrezygnować z cienkich ramiączek, gdyż te szersze zapewnią nam większą stabilność.

Komentarze do: Obfity biust a ból kręgosłupa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz