Szukaj

Dolegliwości pań z dużym biustem

Podziel się
Komentarze0

Większość z pań nie jest zadowolona z tego jakim rozmiarem biustu obdarzyła je matka natura. Częściej chciałybyśmy mieć pełniejszy i większy biust ale nie zdajemy sobie sprawę jakie kłopoty może dostarczyć nam duży rozmiar piersi.



Nie chodzi tu tylko o spojrzenia przechodniów czy kłopoty z dobraniem rozmiaru ubrań ale także o ból kręgosłupa, który jest spowodowany ciężarem dużych piersi.

Głównym problemem związanym z posiadaniem dużych piersi jest obciążenie kręgosłupa, które powodują. Osoba obdarzona tak hojnie przez naturę zazwyczaj odczuwa ból w odcinku piersiowym, ponadto mogą być przyczyną garbienia się.  Niestety nie jest to koniec dolegliwości, powierzchnia piersi jest w takim przypadku duża i dlatego jej większa część styka się ze skórą pod piersiami, powodując świąd i wysypki a co za tym idzie odparzenia. Ponadto noszenie biustonosza przenosi część ciężaru na ramiona, nawet grubsze szelki mogą wrzynać się w ciało powodując nieestetycznie wyglądające wgłębienia. Niestety są one także bolesne.


Kłopoty z obfitym biustem nie ograniczają się jedynie do fizycznych dolegliwości. Wiele pań boryka się z psychicznymi skutkami posiadania dużych piersi. Obfity biust nie wygląda estetycznie w bieliźnie, gdyż zaburza sylwetkę tak samo rzecz się ma z ubraniami. Wiele pań ma kłopot z dobraniem odpowiedniego ubioru co wywołuje frustrację. Ponadto kobiety są przewrażliwione na punkcie spojrzeń obcych ludzi, gdyż wydaje im się że każdy zwraca uwagę tylko na ich piersi. Wszystkie te rzeczy mają wpływ na rodzenie się kompleksów, a także na kłopoty z samoakceptacją.

Jak niwelować problem dużych piersi?

Przede wszystkim należy dobrać właściwy biustonosz. W tym celu dobrze jest skonsultować się w profesjonalnym sklepie bieliźniarskim z ekspedientką, jaka jest odpowiednio przeszkolona do tego celu. Ważne, żeby miseczka obejmowała całą pierś a ramiączka nie wrzynały się w skórę ramion.

Zdarza się, że sam biustonosz nie wystarcza i należy dokonać zabiegu mammoplastyki czyli pomniejszenia biustu. Niektóre wypadki są całkowicie lub częściowo refundowane przez NFZ, głównym wskazaniem do zabiegu są poważne problemy fizyczne lub psychologiczne kobiety.

Komentarze do: Dolegliwości pań z dużym biustem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz