Szukaj

Jak ujędrnić piersi?

Podziel się
Komentarze0

Nieważne w jakim jesteśmy wieku i nieważne jak duża jest miseczka naszego biustonosza, ważne za to, żeby każda z nas pamiętała, że o swoje piersi należy dbać, codziennie! Zobacz, co robić, aby piersi były jędrne i pięknie się prezentowały.

Jak ujędrnić piersi?

Piękny biust – zdrowy biust!

Tak to już mamy, że jako kobiety bardzo często nie doceniamy swojego piękna. Pomyśl sama, ile razy powiedziałaś, albo chociaż pomyślałaś: „moje piersi są cudowne”? Zawsze znajdziemy coś, do czego można by się przyczepić. Bardzo często kobiety z małym biustem nie dbają o niego, bo i po co? Skoro jest mały nie będzie nigdy obwisły – uważają. A to błąd.

Nie dbamy o biust tylko po to, żeby w przyszłości nie był on obwisły, ale by uniknąć wielu problemów i poważnych chorób. Dlatego badajmy się! Choroba nie patrzy na rozmiar, więc jeśli masz zdrowy biust – doceń to i nie zapominaj o jego pielęgnacji, a w ciągu dnia masz do tego mnóstwo okazji.

Woda, peeling i… masaż

Podczas kąpieli baw się wodą, a dokładniej jej temperaturą. Hartuj swoje piersi polewając je raz zimnym, raz ciepłym strumieniem i nie bój się przy tym mocnego ciśnienia. Im strumień mocniejszy, tym lepiej dla tkanek budujących biust! 1–2 razy w tygodniu postaw na peeling. Po co ci obumarły, stary naskórek? Twoja skóra będzie później miękka i lepiej wchłonie balsamy oraz kremy.

Tak więc zafunduj swoim piersiom kolejną chwilę przyjemności – masaż. Najlepiej wmasuj w skórę piersi balsam, masuj okrężnymi ruchami omijając brodawki. Taki masaż pobudzi krążenie. Regularne masowanie pozwoli ci zachować przez długi czas ładny kształt piersi. Biust będzie jędrny i uniesiony.

Piersi pod kontrolą

Idąc na zakupy, pamiętaj o kupowaniu tylko dopasowanych biustonoszy. Przez zły dobór stanika część piersi może wędrować w stronę pleców, a wtedy deformuje się ich kształt oraz optycznie maleją. Źle dobrany biustonosz może powodować także bóle brzucha przez zbyt silny ucisk, bóle ramion i barków i wiele innych dolegliwości!

Nie zapominajmy, że  biustonosze również mają „datę ważności”, dlaczego?  Po pierwsze rozciągają się w praniu, po drugie stają się luźne, po trzecie i najważniejsze – zmienia się nasza sylwetka! Pamiętaj, by do biegania i trenowania dobierać odpowiedni biustonosz, który będzie utrzymywał i zabezpieczał biust. Jeżeli ktoś kiedyś próbował wmówić ci, że jakieś konkretne ćwiczenia pozwolą ci zwiększyć biust, to nic bardziej mylnego. Nie ma takich ćwiczeń, aczkolwiek codzienna dawka ruchu pomoże ci unieść i ujędrnić biust! Pamiętaj, że na tą część naszego ciała najlepiej wpływają ćwiczenia na ramiona.

Biust do góry!

Jeśli stawiasz na odchudzanie, nie dziw się, że i w klatce piersiowej ubywa ci masy. Biust rośnie i maleje razem z nami, a szybkie spadki i wzrosty wagi ciała grożą rozstępami, obwiśnięciem i rozciągnięciem się skóry piersi. Jeżeli już zamierzasz się odchudzać, musisz precyzyjnie rozplanować to w czasie.

A może odchudzanie jest bez sensu i wystarczy tylko zmienić styl życia? Palisz? – musisz z tym skończyć! Składniki zawarte w papierosach zabijają białka, które są odpowiedzialne za jędrność Twoich piersi. W zamian za to wskazane jest nabycie innego nawyku – dobrej postawy. Siedź prosto, stój prosto – biust do przodu i tak możesz iść przez życie!

Autor: Justyna Biernacka

Komentarze do: Jak ujędrnić piersi?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz