Szukaj

Powiększanie piersi – przemyślany wybór

Podziel się
Komentarze0

Jędrne i kształtne piersi są dumą i ozdobą kobiety. Nie tylko wzbudzają zainteresowanie u płci przeciwnej, ale przede wszystkim są ważne dla samopoczucia ich właścicielki i akceptacji własnego ciała.

Powiększanie piersi – przemyślany wybór

Jeśli pomimo specjalistycznych zabiegów, ćwiczeń i pielęgnacji różnymi preparatami wygląd biustu nie jest zadowalający warto zgłosić się do chirurga plastycznego. Operacje powiększania czy modelowania piersi budzą wśród kobiet wiele wątpliwości – postaramy się je rozwiać.

Chciałabym, ale … się boję

Według badań TNS OBOP blisko 84% Polek gdyby miało taką możliwość, to zmieniłoby coś w swoim wyglądzie. Co czwarta chciałaby mieć zgrabniejsze nogi, a nie brakuje również marzących o ładniejszym nosku czy wydatniejszych ustach. Już co piąta Polka poważne zastanawia się nad korekcją biustu. Zdecydowana większość Polaków wierzy, że atrakcyjna aparycja znacznie ułatwia sukces w życiu zawodowym.

A choć popularność zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej rośnie, to nadal spora część zainteresowanych chciałaby poprawić swój wygląd za pomocą skalpela, ale … się boi. Wątpliwości i obawy wynikają przede wszystkim z braku wiedzy.  W podjęciu decyzji pomoże rozmowa z chirurgiem plastycznym, który nie tylko odpowie na wszystkie pytania, ale również doradzi.

Przemyślany wybór


Wybór lekarza nie jest oczywiście łatwy. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług kliniki, którą polecił nam ktoś znajomy. Warto również prześledzić tematyczne fora internetowe i portale w poszukiwaniu informacji o konkretnych chirurgach plastycznych oraz klinikach medycyny estetycznej.

Najlepiej wybrać doświadczonego lekarza, ze specjalizacją w dziedzinie chirurgii plastycznej i wieloletnim doświadczeniem.

- Zabieg  powiększania piersi, czyli augmentacja, ma na celu w większości przypadków zwiększenie rozmiaru małych lub niedorozwiniętych piersi. Operacja ta pozwala również przywrócić wcześniejszy wygląd piersi, jeśli uległy zmianie w następstwie ciąży i karmienia. Zanim jednak pacjentka wybierze lekarza i podda się zabiegowi powinna zadać specjaliście kilka podstawowych pytań, np.: jakie są metody powiększania piersi, jakie istnieje ryzyko operacji i możliwość powikłań, jaki kształt i rozmiar implantu – radzi radzi dr n. med. Ireneusz Łątkowski, właściciel Prywatnej Kliniki Chirurgii Plastycznej, członek  Zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii,konsultant wojewódzki z zakresu chirurgii plastycznej.


Bardzo ważne jest również podpytanie o to jak będzie wyglądał implant za kilka lat. Warto poprosić chirurga o pokazanie zdjęć sprzed i po zabiegu innych pacjentek, tak by móc ocenić efekty operacji. 

Którą metodę wybrać?

Istnieje kilka metod powiększania piersi. Każda z nich jest trochę inna, dlatego też to lekarz na podstawie badań, budowy ciała, oczekiwań i predyspozycji pacjentki wybiera sposób optymalny właśnie dla niej. Wyróżnia się 3 rodzaje cięcia:

  • wokół brodawki,
  • pod pachą,
  • wzdłuż fałdu piersiowego
Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym i trwa ona około godziny. Po wykonaniu nacięcia  pod gruczołem, częściowo pod mięśniem lub pod mięśniem tworzy się kieszeń na implant. Umieszczenie wkładki pod mięśniem zmniejsza szansę wyczuwania implantu pod skórą oraz nie stanowi żadnego utrudnienia przy wykonywaniu badań mammograficznych. Minusem takiej metody jest wydłużony czas rekonwalescencji po zabiegu. 

Jakie implanty?


Dla zakończonej sukcesem operacji bardzo ważne jest dobranie właściwych implantów. Wysokiej jakości wkładki, jak na przykład te produkowane przez firmę Mentor, mają gwarancję bezterminowej wymiany. Co to oznacza? Jeśli implant ulegnie opróżnieniu, utraci swój kształt lub zastawkę – producent zobowiązuje się do wymiany wadliwej wkładki. 

- Liczy się oczywiście nie tylko jakość, ale również odpowiednio dobrany do figury i oczekiwań pacjentki kształt ,,nowych” piersi. Pojawienie się na rynku tak wielu implantów , różniących się przede wszystkim kształtem, sprawia , że wybór tych najbardziej odpowiednich staje się dla pacjentki trudny. Na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia w operacjach piersi mogę jednoznacznie stwierdzić, że ich piękny, naturalny wygląd, uzależniony jest nie tyle od kształtu implantu, co przede wszystkim  od jego odpowiedniego , prawidłowego doboru. Budowa ciała, przedoperacyjny kształt piersi, warunkują użycie takiego a nie innego implantu. Jednak najważniejszym  składnikiem sukcesu operacji jest doskonale wyszkolony, doświadczony chirurg plastyk . Tylko taki lekarz gwarantuje uzyskanie zamierzonego efektu operacji -komentuje dr Ireneusz Łątkowski.

Wielkość dostępnych na rynku wkładek sięga od 100 do 1200ml, a wypełniane są roztworem fizjologicznym soli lub żelem silikonowym.

Nieodłącznym elementem operacji powiększania piersi jest również rekonwalescencja. Należy przygotować się na to, że pierwsze 24 do 72 godzin wiąże się z największym dyskomfortem, a przez kilka kolejnych dni ciało jest obolałe. Po operacji należy nosić również specjalne ubrania uciskowe i biustonosze pooperacyjne. Według danych Polskiego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej z pomocy chirurga plastycznego korzysta w ciągu roku około pół miliona Polaków, a liczba ta wciąż wzrasta.

Komentarze do: Powiększanie piersi – przemyślany wybór

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz