Szukaj

Pomniejszanie piersi

Podziel się
Komentarze0

Kobiety częściej niż o pomniejszeniu myślą o powiększeniu swoich piersi. Ale zdarza się też tak, że biust przeszkadza tak bardzo, iż należy dokonać operacyjnego pomniejszenia. Zbyt mocno rozwinięte piersi nie są jedynie problemem estetycznym, mogą one spowodować nadmierne obciążenie kręgosłupa.Kobieta z obfitym biustem cierpi na ból w okolicy pleców, kręgosłupa szyjnego czy też ramion. Ponadto ma kompleksy związane z wielkością swoich piersi, jakie uniemożliwiają jej chociażby kupienie ubrań o których marzy.


To nie jedyny kłopot z tego rodzaju biustem, jest on bardzo wrażliwy na dotyk. Deformuje kształt klatki piersiowej zatem operacja pozwala przywrócić jej naturalny wygląd i dać na nowo poczucie komfortu psychicznego jak również fizycznego pacjentce po operacji.
Przerost piersi może zdarzyć się u kobiet po zakończonym karmieniu lub po prostu pojawi się wraz z wiekiem.


Na czym polega operacja?


Polega na usunięciu nadmiaru skóry, tkanki podskórnej oraz gruczołu. Bardzo często ze względu na ciężar biustu jest on obwisły i dlatego podczas operacji dokonuje się jego podniesienia. Zabieg taki trwa około 3 godzin i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. A pobyt w szpitalu wynosi od 2 do 3 dni. 

Redukcja biustu jest ustalana indywidualnie i zależy od tego, jak wyglądają piersi kobiety. Bywa i tak że zmiana konieczna jest w wypadku tylko jednej piersi, a druga może pozostać nienaruszona.

Po dokonanej operacji zostanie założona na biust specjalna opaska uciskowa, a potem lekarz zaleci Ci zakładanie dobrze dobranego biustonosza, który będziesz musiała mieć na sobie nawet w nocy. Dodatkowo na czas około 6 do 8 tygodni powinnaś wstrzymać się od ciężkich prac fizycznych oraz sportu.

Jeżeli masz potwierdzoną konieczność wykonania zabiegu od psychiatry, neurologa lub ortopedy to kasa chorych w połowie pokrywa koszty takiego zabiegu. W innym wypadku pacjentka sama jest obarczona kosztami. Oczywiście najlepiej abyś skonsultowała się ze swoim lekarzem, by ten pomógł Ci fachowo ocenić problem, a także zalecił wszystkie niezbędne badania jakie są konieczne przed poddaniem się operacji. Do takich badań zaliczamy m.in. mammografie.

Komentarze do: Pomniejszanie piersi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz