Szukaj

Wybór lekarza i opieki podczas ciąży

Podziel się
Komentarze0

Jeżeli już zaszłaś w ciążę musisz teraz zadbać wraz ze swoim mężczyzną o to by Tobą i Twoim maleństwem zajmowała się właściwa osoba, a mianowicie lekarz. Położnik, lekarz rodzinny czy położna to osoba która będzie równie ważna co członkowie rodziny. Gdyż to właśnie ona będzie dbała o prawidłowy przebieg ciąży, a potem rozwiązanie. 
Najpierw zastanów się kto będzie najlepszą osobą do tego by się Wami zająć tzn. Tobą i maleństwem.

Położnik
 
Jest to osoba, która doskonale radzi sobie we wszystkich aspektach.. ciąży, porodu i połogu. Nie tylko zapewni Ci odpowiednią opiekę ale również zadba o inne sprawy kobiece. Jeżeli Twoja ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka to lekarz położnik jest najodpowiedniejszą osobą, która powinna się Tobą zająć. Wyborem położnika kieruje się aż 90 % kobiet. Jeżeli lekarz ginekolog ma uprawnienia położnicze, a Ty czujesz się przy nim bezpieczna i wiesz że możesz mu ufać, nie powinnaś szukać innej osoby na to miejsce. Zawsze najlepiej jest wybierać sprawdzone sposoby.
 
Lekarz rodzinny

 
W Polskiej rzeczywistości bardzo rzadko zdarza się by lekarz podstawowej opieki zdrowotnej zajmował się prowadzeniem ciąży. Najczęściej tą rolę sprawuje ginekolog-położnik i to on zajmuje się wszystkimi kwestiami dotyczącymi ciąży. Lekarz rodzinny to osoba jaka podejmuje decyzje w sprawie ogólnego stanu zdrowia kobiety ciężarnej.

 
Położna dyplomowana
 
Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy myślisz by Twoim opiekunem była osoba która poświęci Ci czas, porozmawia z Tobą o Twoich odczuciach i problemach. Oczywiście nie wykluczone, że lekarz położnik też spełni te oczekiwania. Dyplomowana położna to zarejestrowana pielęgniarka, która jest absolwentką studiów magisterskich. Posiada ona wszelkie uprawnienia do tego aby zajmować się kobietami w ciąży niskiego ryzyka, a także uczestniczyć w porodach które przebiegają bez komplikacji. W polskich warunkach położna nie ma prawa podawać żadnych leków bez zalecenia lekarza i nie są uprawnione do przeprowadzenia cięć cesarskich. Badania wykazały, że w przypadku ciąży niskiego ryzyka poród przyjmowany przez dyplomowaną położną jest tak samo bezpieczny, jak poród prowadzony przez lekarza. Większość dyplomowanych położnych współpracuje z lekarzami.

Położna bezpośredniego kontaktu

Są to położne, które przeszły przeszkolenie ale wcześniej nie były pielęgniarkami. Bardzo często towarzyszą one przy porodach domowych, a niektóre przyjmują porody w klinikach położniczych.

Komentarze do: Wybór lekarza i opieki podczas ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz