Szukaj

Wizyta u kosmetyczki w ciąży

Podziel się
Komentarze0

Każda z nas podczas ciąży chce czuć się piękną. Stosujemy więc różne babcine sprawdzone sposoby na poprawę urody, jednak czasem one nie wystarczają i zastanawiamy się nad wizytą u kosmetyczki. Należy wtedy zwrócić uwagę którym zabiegom możemy się poddać w czasie ciąży.

Wizyta u kosmetyczki w ciąży

Wizyta u kosmetyczki - pierwszy trymestr

W czasie pierwszego trymestru z reguły kobiety w ciąży powinny unikać wizyt w gabinetach kosmetycznych. Poza manicure, pedicure i makijażem inne zabiegi nie są wskazane. Podczas pierwszych trzech miesięcy ciąży nasz organizm drastycznie się zmienia. Zatem kosmetyki, które wcześniej nie wywoływały żadnych skutków niepożądanych mogą nas uczulić.

Jakim zabiegom kosmetycznym mogę się poddać w ciąży?

Będąc u kosmetyczki nie zapominajmy o tym, aby poinformować ją o tym, że spodziewamy się dziecka. Bezpieczne zabiegi to te, które nie działają inwazyjnie na naszą skórę, działają relaksacyjnie i odprężająco. Oto kilka z nich:

  • delikatny masaż – może to być masaż szyi, twarzy, dekoltu, a także całego ciała. Doskonale poprawia ukrwienie naszej cery i dodaje jej blasku. Podczas masażu całego ciała nie można leżeć na brzuchu. Pomaga on odprężyć obolały kręgosłup i mięśnie,
  • hydromasaż,
  • manicure i pedicure,
  • delikatne, ziołowe zabiegi oczyszczające – usuwają zaskórniki i niedoskonałości powstałe na skutek ciąży. Nie powodują reakcji alergennych,
  • zabiegi przeciwko powstawania rozstępów i cellulitu – nie wszystkie dostępne na rynku kosmetyki antycellulitowe są przeznaczone dla kobiet spodziewających się dziecka. Warto, więc udać się na taki zabieg do kosmetyczki, która z pewnością użyje tych, które nie są na bazie kofeiny i będą bezpieczne dla maluszka,
  • mikrodermabrazja.

Zobacz także:

Zabiegi kosmetyczne w ciąży - zalecane czy zabronione?

Których zabiegów unikać w czasie ciąży?

Zabiegi, których temperatura przekracza 37 st. C są uważane za mniej bezpieczne dla kobiet ciężarnych. Przede wszystkim powinnaś unikać:

  • Solarium – promieniowanie UV może spowodować rozszczepienie kręgosłupa płodu oraz zmiany w obrębie cewy nerwowej.
  • Sauna – grozi przegrzaniem organizmu i zasłabnięciem
  • Zabiegi z użyciem lasera i prądu (jonoforeza, elektroforeza, galwanizacja) – mają głębokie i silne działanie, które może mieć negatywne skutki w rozwoju płodu.
  • Depilacja ultradźwiękowa – zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków, bo mogą powodować silne skurcze macicy, co prowadzi do poronienia.

Zobacz także:

Zabiegi kosmetyczne zabronione w ciąży

Komentarze do: Wizyta u kosmetyczki w ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz