Szukaj

Otyłe matki narażają swoje dzieci na niepotrzebne ryzyko

Podziel się
Komentarze0

Otyłe matki ryzykują życie swoich dzieci i mają większe szanse na poronienie, czy też urodzenie dziecka zdeformowanego - twierdzą Australijscy naukowcy.Ginekolog z Sydney, Andrew Zuschman, który badał ciężarne kobiety w latach 2008-2009, opublikował wyniki badań, z których wynikało, że prawie połowa otyłych kobiet urodziła dzieci poprzez cesarskie cięcie, często wiele tygodni przed porodem właściwym.Jedno na czworga niemowląt, czyli 25% dzieci, urodziło się z wagą powyżej 4kg. Właśnie ich waga była często największym problemem dla kobiet przy porodzie, stąd cesarskie cięcia były nieuniknione.

Zuschman wyjaśnia, że najczęstszymi zagrożeniami przy porodzie otyłych kobiet, są problemy z wielkością ramion niemowląt, które mają przez to trudności z wydostaniem się na zewnątrz. Blokują się one w kanale porodowym, co z kolei skutkuje niedoborem tlenu i powoduje problemy z nerwami niemowląt. Nie rzadko dzieci zostają też w ten sposób okaleczone na całe życie.


Jeśli BMI kobiet wynosi więcej niż 30kg/m2 - powinny skonsultować się z lekarzem rodzinnym, zanim zajdą w ciążę, i porozmawiać o konsekwencjach takiej ciąży i skutkach jakie może matka (nieświadomie) wywrzeć na los swoich przyszłych dzieci.

Komentarze do: Otyłe matki narażają swoje dzieci na niepotrzebne ryzyko

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz