Szukaj

Kwas foliowy wpływa na zachowanie

Podziel się
Komentarze2

Zażywanie kwasu foliowego w okresie ciąży może pozytywnie wpływać na zachowanie płodu. Jak możemy to przeczytać w Medical News Today, eksperci utrzymują, iż z zażywaniem kwasu foliowego w okresie ciąży może się wiązać nowa zaleta.Albowiem, jak się wydaje, ten składnik odżywczy może mieć wpływ na to, jak się zachowuje płód. Wiedzieliśmy już, że kwas foliowy odgrywa znaczącą rolę w prewencji anomalii rdzenia kręgowego (rozszczep kręgosłupa płodu, na przykład).

A teraz, eksperci wysuwają hipotezę, że kwas foliowy może również zapobiegać zaburzeniom zachowania. Nieobecność kwasu foliowego na początku ciąży może nawet być związana z rozwojem zaburzeń afektywnych albo z samoodrzuceniem u 18-miesięcznego niemowlęcia, jak wspominają badacze.


Rezultaty te pochodzą z badań, które odnosiły się do odżywiania u kobiet ciężarnych, a także na jego wpływ na zdolności intelektualne rozwijającego się płodu.

Wydaje się, że inne składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3, żelazo, witamina B, między innymi, mają również wpływ na zdolności umysłowe u człowieka na dłuższą metę.

Komentarze do: Kwas foliowy wpływa na zachowanie (2)

stavento
stavento 26-11-2015 16:17

na co wpływa kwas foliowy

2

nie tylko zachowanie płodu, ale zachowanie każdego człowieka, wpływa na wydzielanie serotoniny w organizmie, pomaga radzić sobie ze stresem... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze