Szukaj

Kolczyki w ciele w czasie ciąży

Podziel się
Komentarze0

Wiele kobiet, które chcą mieć dziecko zastanawia fakt rezygnacji ze swoich kolczyków w czasie ciąży. Czy jest to koniecznością i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do posiadania ich przez cały przebieg tego okresu? Postaramy się w poniższym artykule odpowiedzieć na część nurtujących przyszłe mamy pytań.


Istnieją oczywiście kobiety ciężarne, które posiadają błyskotkę np. w pępku czy miejscach intymnych.  Jednak nie każda przyszła mama może sobie pozwolić na taka biżuterię. W czasie ciąży organizm kobiety jest szczególnie obciążony. Rozwijający się płód w brzuchu ciężarnej, buzujące hormony to wszystko powoduje, że kobiece ciało ciągle się zmienia.

Kolejnym problemem w czasie ciąży jest skóra.  Każda ciężarna ma inny rodzaj skóry, co powoduje, że nie wszystkie kobiety mogą w okresie ciąży nosić kolczyki.  Najważniejsze jest, jeżeli już kobieta posiada taką błyskotkę sięgnięcie po poradę do specjalisty. W dobrych salonach kosmetycznych można zaciągnąć wszelkich informacji na temat zajmowania się taka ozdobą w czasie ciąży.

Kolczyk w pępku

Jeżeli przyszła mama posiada kolczyk w pępku możliwe, że potrzeba będzie zmienić  go na specjalny sztyft np. teflonowy, który jest elastyczny. Należy pamiętać również, że jest on dozwolony w czasie badania ultrasonograficznego. Może się jednak okazać, że lekarz doradzi pozbycia się kolczyka. W takim wypadku należy zastosować się do porady lekarza prowadzącego. Szczególnie kiedy skóra wokół kolczyka jest zaczerwieniona i swędzi.


Kolczyk w pępku może stanowić przeszkodę w wykonaniu cesarskiego cięcia, dlatego zaleca się w tym czasie ściągnięcie lub ewentualne zaklejenie miejsca, gdzie on występuje.

Kolczyki w miejscach intymnych i w języku

Wszelkie kolczyki w miejscach intymnych w czasie ciąży raczej nie są zakazane. Mogą one jednak stanowić problem w czasie porodu metodą naturalna. Jeżeli przyszła mama ma kolczyka w wargach sromowych lub łechtaczce podczas porodu może dojść do zaczepienia miejsca, w którym się on znajduje i ulec rozerwaniu. Taka powstała rana może długo się goić i powodować niepotrzebny ból u ciężarnej.

Może się również zdarzyć, że przed porodem lekarz każe usunąć kolczyk na języku. Jest to spowodowane tym, że podczas komplikacji porodowych nie będzie możliwe wykonanie intubacji, co może zagrozić życiu kobiety i dziecka.

Oczywiście wszelkie posiadanie kolczyków jest rzeczą indywidualną, aczkolwiek powinno być konsultowane z lekarzem prowadzącym ciąże. Nie zaleca się przekuwania części ciała w czasie ciąży, gdyż może to wywołać infekcję lub niepotrzebne zakażenie. Tak czy inaczej warto się zastanowić co jest ważniejsze dla przyszłej mamy jej wygląd czy niezakłócony  przebieg ciąży i porodu.

Komentarze do: Kolczyki w ciele w czasie ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz