Szukaj

Joga zmniejsza ryzyko depresji u kobiet ciężarnych

Podziel się
Komentarze0

Badania uniwersytetu w Michigan jako pierwsze udowodniły, że joga może posłużyć jako sposób efektywnego leczenia młodych matek, które zachorowały na depresję. Nie jest tajemnicą, że hormony ciążowe mogą niekorzystnie wpływać na nastroje, jednakże dla niektórych przyszłych matek działanie hormonów ma wyjątkowo zły wpływ: jedna na pięć ciężarnych kobiet zapada na poważną depresję.Według University of Michigan Health System, ciężarne kobiety, które zostały zdiagnozowane jako osoby o wysokim ryzyku rozwoju psychozy i uczestniczyły w 10-tygodniowych zajęciach jogi, dostrzegły znaczący zanik symptomów depresji.

Przyszłe matki stwierdziły także silniejszą więź z dziećmi.

Powyższe odkrycie zostało opublikowane w „Complementary Therapies in Clinical Practice”.


Zdrowie psychiczne rozstraja się podczas ciąży, pojawia się depresja i niepokój, co prowadzi do poważnych dolegliwości zdrowotnych.

Zmiany hormonalne, predyspozycje genetyczne i warunki socjalne powodują u niektórych ciężarnych kobiet odczuwanie permanentnej irytacji, zdruzgotania i niemożności walki ze stresem.

Nieleczone, objawy te oznaczają poważne ryzyko zdrowotne zarówno dla matki, jak i płodu. Powodują m. in. niewielki przyrost wagi, przedwczesny poród i problemy dotyczące więzi emocjonalnych z dzieckiem.

Joga, łącząca w sobie medytacyjne skupienie i gimnastyczne pozy, udowadnia, że jest potężną metodą walki ze stresem i zwiększenia energii.

Komentarze do: Joga zmniejsza ryzyko depresji u kobiet ciężarnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz