Szukaj

Jakie tłuszcze są zdrowe w ciąży?

Podziel się
Komentarze0

Cukrzyca ciężarnych to dolegliwość występująca nawet u co dziesiątej przyszłej mamy. Jej powstaniu sprzyjają pokarmy obfite nie tylko w dużą ilość cukru, ale także tłuszcze zwierzęce.Według zaleceń lekarzy podczas ciąży należy znacznie ograniczać spożycie pokarmów bogatych w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, cholesterol oraz cukry.

Tłuszcze zwierzęce w ciąży – im mniej tym lepiej

Według niedawno opublikowanych badań amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia ciężarne, które spożywały największe ilości tłuszczów zwierzęcych były o 100 % bardziej narażone na cukrzycę w ciąży niż kobiety, które spożywały ich niewiele. Cukrzyca ciężarnych to dolegliwość, która może powodować występowanie wad rozwojowych u dzieci i powikłań położniczych.


DHA dla mamy i dziecka

Kwas dokozaheksaenowy, czyli DHA pochodzący z rodziny kwasów omega-3 jest najcenniejszym tłuszczem dla przyszłej mamy i jej dziecka. Najnowsza badania kliniczne potwierdziły, że spożywanie DHA przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój oczu i mózgu u płodu i  niemowląt karmionych  piersią.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi polskiej Grupy Ekspertów, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz ze stanowiskiem EFSA kobieta w ciąży i  karmiąca piersią powinna otrzymywać min. 200 mg DHA (kwasu dokozaheksaenowego) dziennie.

„Z myślą o potrzebach wszystkich przyszłych i obecnych mam oraz w odpowiedzi na najnowsze rekomendacje ekspertów  polecamy Pregna250 DHA.  To specjalnie stworzony suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących, który zawiera rekomendowaną dawkę cennego DHA"– mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Komentarze do: Jakie tłuszcze są zdrowe w ciąży?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz