Szukaj

Jak wyglądać szczupło w ciąży

Podziel się
Komentarze0

Ciąża niesie za sobą mnóstwo zmian. Twój organizm musi całkowicie przestawić się na bycie nie tylko inkubatorem dla Twojego maleństwa, ale również dostarczać Tobie potrzebnych substancji odżywczych. Ponadto jedną z najbardziej widocznych zmian jakie zauważysz będzie Twoja waga.Jeśli przez większość swojego życia dbałaś o swój wygląd i odpowiednią wagę to teraz możesz czuć lekki niepokój patrząc na wskazówki wagi. Musisz mieć świadomość, że ciąża to ten okres w Twoim życiu kiedy powinnaś bez wyrzutów sumienia pozwolić sobie na przybranie dodatkowych kilogramów. Ale nawet pomimo tego musisz rozgraniczyć kilogramy przybierane ze względu na potrzebę dostarczenia naszemu dziecku składników odżywczych, a  tych jakie pojawiają się zbędnie i tylko pogarszają Twoje samopoczucie.

Musisz wiedzieć, że kobieta w ciąży jest piękna! Nie tylko w oczach swojego mężczyzny ale również w oczach jej bliskich i przyjaciół. Dlatego pokochaj swoje nowe kształty oraz postaraj się cieszyć się nowymi zaokrągleniami. Jeżeli tylko prawidłowo się odżywiasz i nie przekraczasz zalecanego przyrostu masy ciała, nie masz powodu by czuć się grubo! Dodatkowo centymetry w talii są naturalne i znikają w niedługim czasie po urodzeniu dziecka. Powinnaś pamiętać, że nie chodzi o to żeby powstrzymywać przyrost masy ciała (który w czasie ciąży jest nieunikniony) ale by zwolnić jego tempo. Nie musisz redukować dawek zalecanych w diecie kobiet ciężarnych lecz zdobywać je w sposób bardziej efektywny. I tak np. możesz zalecaną dawkę wapnia spożyć w postaci koktajlu na bazie jogurtu , a nie porcji lodów.


Poza tym na Twoje dobre samopoczucie wpłyną ćwiczenia gimnastyczne np. joga dla ciężarnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wysiłek fizyczny uwalnia endorfiny w organizmie, a te sprawiają że czujemy się szczęśliwi. Ponadto ruch ułatwi Ci uformowanie zbędnych kilogramów we właściwych partiach ciała, a to z kolei ułatwi ich zrzucenie po ciąży.


Nie zapominaj o dbaniu o włosy i cerę. Odpowiednia dobrana fryzura może wyszczuplić zaokrągloną w trakcie ciąży buzie, a promienny makijaż nada jej świetlistości. Pamiętaj również o ubraniu. Nie wciskaj się na siłę w stare ubrania tylko przekonaj się dla tych przeznaczonych dla ciężarnych. Zobaczysz jak Twój ciążowy brzuszek pięknie prezentuje się w lustrze, a Ty nie będziesz musiała martwić się rozpinającym się guzikiem.

Oto kilka praktycznych rad dotyczących Twojej garderoby:
  • Zaprzyjaźnij się z czarnym kolorem, ale również z granatowym, grafitowym czy czekoladowym. Ciemne kolory wysmuklają sylwetkę oraz ją wyszczuplają.
  • Pamiętaj, że pionowe jest lepsze. Odzież w pionowe paski czy wzory wygląda lepiej na ciele, zwłaszcza wtedy gdy robisz się coraz szersza.
  • Koncentruj się na tym co w Tobie najlepsze. Pomyśl o swoich piersiach lub ładnych ramionach. Podkreśl swoje atuty, a chowaj te które obecnie nie są w Tobie najładniejsze jak np. opuchnięte kostki. Długie spodnie bardzo Ci w tym pomogą.
  • Trzymaj się monochromatycznośći. Dobieraj ubrania w jednym odcieniu lub kolorze, a będziesz wyglądać na wyższą i szczuplejszą.
Na koniec chcielibyśmy zwrócić uwagę na inną ważną rzecz. Fotografia. Bardzo wiele kobiet będąc w ciąży unika robienia sobie zdjęć, a to duży błąd! Twoje ciężarne zdjęcia to będzie wspaniała pamiątka tego niezwykłego czasu, a poza tym robienie zdjęć może być wspaniałą zabawa i chwilą relaksu dla Ciebie oraz Twojego partnera.

Komentarze do: Jak wyglądać szczupło w ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz